Ana sayfa Apple Apple'da Güvenlik Açığı Tehlikesi!

Apple’da Güvenlik Açığı Tehlikesi!

Teknoloji devi Apple hafta sonunda iPhone ve iPad cihazlarında önemli bir güvenlik açığının meydana geldiğini açıklaması tüm kullanıcıları endişeye sevk etti.

apple_logo

Mobil cihazlarında meydana gelen güvenlik açığının tek çaresi olarak yeni iOS güncellemesinin olduğunu belirtti

Bu güvenlik açığı kafe ve havaalanı gibi ortak kullanım alanlarında kablosuz ağı kullanmayı tercih eden kişilerin cihazlarının herhangi bir saldırıya karşı savunmasız bırakıyor. Diğer önemli bir husus ise bu açık yüzünden kredi kartı bilgileri ve kişisel bilgilerinin çalınmasına da yol açabiliyor.

Bu açığın sebebi olarak ise Slate yazarı Phil Plait bir açıklamada bulundu. Apple işletim sistemi iOS’ta bulunan kodlama hatasından kaynaklandığını iddia etti. Ayrıca bu açığın uzun bir süredir var olduğunu belirtti. Bu durumu önlemek için Apple bir güncelleme hazırladı.

Uzmanların yanı sıra bizde Apple kullanıcılarına iPhone ve iPad cihazlarını vakit kaybetmeden güncellemelerini tavsiye ediyoruz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler