Apple Watch Ultra 2 : Yetenekli ve dayanıklı

Apple Watch Ultra 2

Apple’ın en yetenekli ve dayanıklı akıllı saatini yeni özelliklerle buluşturan ve çevre üzerindeki etkileri en aza indirme konusunda önemli bir dönüm noktasına ulaşan Apple Watch Ultra 2 resmileşti.

Apple Watch Ultra 2, Apple’ın yepyeni ve özel S9 SiP çipinden güç alıyor. Apple’ın şimdiye kadarki en güçlü saat çipi; sistem genelindeki iyileştirmelerin yanı sıra yeni bir çift dokunuş hareketi ve sağlık verilerine gizli ve güvenli bir şekilde erişip bunları kaydedebilen aygıt içi Siri gibi yepyeni özellikler sunuyor.

Apple Watch Ultra 2 aynı zamanda, yapay öğrenme görevlerini ilk Apple Watch Ultra’dan iki kata kadar daha hızlı işleyebilen 4 çekirdekli yeni bir Neural Engine’a sahip.

Apple Watch Ultra 2

Çift Dokunuş Hareketi

Apple Watch; dokunma, kaydırma, bileği kaldırma gibi hareketlerin yanı sıra üzerini kapatarak sessize al, Digital Crown ve Taptic Engine gibi inovasyonlar ile kullanım kolaylığı sunuyor. Yeni bir çift dokunuş hareketiyle kullanıcılar, ekrana dokunmadan ve yalnızca tek ellerini kullanarak Apple Watch Ultra 2’yi kolayca kontrol edebiliyor.

Kullanıcılar saatin takılı olduğu ellerinin işaret ve başparmaklarını birbirine iki kez dokundurduğunda Apple Watch Ultra 2’deki en yaygın işlemlerden birçoğunu hızla ve kolayca gerçekleştirebiliyor. Çift dokunuş aynı zamanda saat kadranında Akıllı Gruplama’yı da başlatıyor. Sonraki bir çift dokunuş hareketi ise araç takımları arasında kaydırmaya olanak tanıyor.

Çift dokunuş hareketi bir uygulamadaki ana düğmeyi kontrol ediyor ve bir sayacı durdurmak, müzik çalıp duraklatmak veya bir alarmı ertelemek için kullanılabiliyor. Bu hareketle aramaları yanıtlayıp sonlandırmak, Apple Watch’ta Kamera Kumandası ile fotoğraf çekmek ve hatta Pusula uygulamasında yeni Yükseklik görünümüne geçiş yaparak kayıtlı ara noktaların göreceli yüksekliğini görmek mümkün.

Apple Watch Ultra 2

Daha Parlak Ekran

Yeni bir gelişmiş ekran mimarisi, Apple Watch Ultra 2’nin maksimum parlaklığını Apple Watch Ultra’nın ilk neslinden yüzde 50 daha parlak olacak şekilde 3000 nite taşıyor ve rahatsız edici güneş ışığında okumayı kolaylaştırmak için Apple’ın tasarladığı şimdiye dek en parlak ekranı sunuyor.

Ekran parlaklığı, karanlık odalarda ve günün erken saatlerinde yakındaki kişileri rahatsız etmemek için bir nite kadar düşürülebiliyor. El Feneri de yeni ekran mimarisinden yararlanıyor; Digital Crown’u döndürmek parlaklığı geçici olarak iki kat artırarak yolunuzu daha iyi aydınlatıyor.

Apple Watch Ultra 2

Modüler Ultra Saat Kadranı

Apple Watch Ultra için tasarlanan yeni Modüler Ultra saat kadranı saniye, rakım ve derinlik gibi gerçek zamanlı verileri göstermek için en dış kenarları kullanarak büyük ekran avantajından yararlanıyor. Kadran tüm dijital Apple saat kadranları arasında en fazla sayıda komplikasyonu sunuyor ve sportif faaliyetler, açık hava maceraları, okyanus aktiviteleri ve su sporları için özelleştirilebiliyor.

En Zorlu Koşullar İçin Test Edildi

Apple Watch Ultra 2, en zorlu koşullar düşünülerek tasarlanmıştır ve en alçak vadileri keşfedebilmeniz için deniz seviyesinin 500 metre altından dünyanın en yüksek zirvelerine çıkabilmeniz için 9000 metreye kadar olan, Apple ürünleri arasındaki en geniş rakım aralığında kullanım için test edilmiştir.

Apple Watch Ultra 2

Eğlence Amaçlı Su Altı Dalışları ve Serbest Dalış

Apple Watch Ultra, kitesurfing ve wakeboarding gibi ekstrem aktivitelerin yanı sıra Huish Outdoors’un güncellenen Oceanic+ uygulamasıyla eğlence amaçlı 40 metreye tüplü dalış ve şimdi serbest dalış gibi su sporları için mükemmeldir.

Yerleşik Derinlik uygulaması şimdi her seansı günlüğe kaydediyor. Böylece kullanıcılar, Apple Watch Ultra’daki en yeni seansları gözden geçirebiliyor veya iPhone’daki Fitness uygulamasında bir GPS giriş noktasına sahip tüm dalışların geçmişini görüntüleyebiliyor.

Oceanic+ uygulamasıyla bir serbest dalış sırasında kullanıcılar, derinlik ve geçen süre gibi önemli verileri büyük, kalın ve kolayca göz atılabilecek bir şekilde görebilecek ve hedef derinlik uyarıları alabilecek.

Dalışlar arasındaki kalp atış hızı bölgeleri, kullanıcıların kalp atış hızlarını izleyip düşürmelerine yardımcı oluyor. Yüzeyde geçen süre ve geçen seans süresi gibi önceden ayarlanan alarmlar kullanıcılara her antrenman seansında rehberlik ediyor. Ayrıntılı kayıt defteri ise iniş ve çıkış hızları dahil olmak üzere bir profilin tüm bilgilerini gösteriyor.

Apple Watch Ultra 2

Tam Konum Bulma

Apple Watch’u kullanarak iPhone’un yerini bulabilmek kullanıcıların sevdiği bir özellik. Şimdi ikinci nesil Ultra Geniş Bant çipe sahip S9 SiP, aynı UWB çipe sahip iPhone 15 ailesinde Tam Konum Bulma’yı mümkün kılıyor. Tam Konum Bulma özelliği, iPhone’ları farklı bir odada olduğunda veya kullanıcılar dalıştan sonra aygıtı nereye koyduklarını hatırlamadığında bile kayıp aygıtın bulunması için uzaklık ve yönün yanı sıra görsel, dokunsal ve sesli yönlendirme de sağlıyor.

X platformu New York Times’a torpil geçiyor gibi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir