Apple ve Beats Anlaşması Henüz Tamamlanmadı

Beats Artık Apple’ın

Apple ve Beats arasındaki anlaşmanın tamamlanması için gerekli imzaların henüz atılmadığı ve bu işlemlerin bir süre için ertelendiği belirtiliyor.

Amerikalı rap sanatçısı Dr. Dre ve yapımcı Jimmy Iovine tarafından 2008 yılında kurulan Beats Electronics, bugünlerde teknoloji dünyasının gündeminden düşmüyor. Yüksek kaliteli kulaklık ve müzik cihazları satmasının yanı sıra, geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunduğu Beats Music ile Pandora ve Spotify gibi müzik servislerine de rakip olan firma, Apple’ın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Apple_Beatts_DG

Apple‘ın Beats Electronics‘i satın almakla ilgilendiği ve firmayı bünyesine katmak için 3.2 milyar doları gözden çıkardığı yönünde haberler ilk olarak geçtiğimiz hafta ortaya çıktı. Her iki firma tarafından da konuyla ilgili resmi açıklama yapılmazken, Dr. Dre‘nin internete paylaştığı bir videoda dünyanın ilk milyarder rapçisi olarak övünmesi anlaşmanın gerçekleşmek üzere olduğunu doğrulamıştı.

Ancak konuya yakınlığıyla bilinen kaynaklardan gelen yeni bilgilere göre anlaşma henüz tamamlandı ve bir süre için ertelendi. İki firma arasındaki anlaşamanın daha önce planlandığı üzere tamamlanmasına kesin gözüyle bakılsa da, Apple ve Beats‘in yöneticileri anlaşmayı tamamlayacak imzaları henüz atmış değil. Anlaşmanın neden ertelendiği şimdilik bilinmiyor ama önümüzdeki günlerde bu sürecin mutlu sona ermesi bekleniyor.

Amerikalıların Yüzde 15′i Windows XP Kullanıyor