Apple, Sizi çarpabilir!

Apple’da Şarj sıkıntısı yaşanıyor

Apple, Priz Adaptörleri için yeni bir çalışma yapacak.

Apple’ın başlattığı bu Program Kapsamındaki Adaptörlerin kullanılmamasını ve değiştirilmesini istiyor. Problemden etkilenen Adaptörlerin nasıl tespit edileceği ayrıca Apple’ın sitesinde anlatılıyor.

Eğer Adaptörünüz değiştirme kapsamında ise size yakın bir Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’na gitmeniz de fayda var.

Apple; Avrupa Kıtası, Avustralya, Yeni Zelanda, Kore, Arjantin ve Brezilya’da dağıtılan 2 uçlu AC Adaptörlerinin çok nadiren de olsa kırılabileceğini ve dokunulduğunda Elektrik Çarpması riski oluşturabileceğini belirtiyor.

Bu Adaptörler; 2003 ile 2015 yılları arasında Mac bilgisayarlarda ve belirli iOS aygıtlarıyla dağıtılmıştı. Ayrıca Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti’nde de bu Adaptör bulunmaktaydı.

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre Avrupa, Avustralya, Kore, Arjantin, ve Brezilya’ya gönderilen Şarj Cihazlarında oldukça önemli bir sorun bulunuyor.

Şarj sırasında Cihaza dokunan Kişiler, çarpılma tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliyor. Bu Cihazların; 2003 ve 2015 yılları arasında üretilen Mac ve bazı diğer iOS cihazlarını kapsadığı söylendi. Eğer siz de bu Cihazlardan birine sahipsiniz yenisiyle değiştirmeyi sakın unutmayın.

Microsoft acilen Surface Phone’u çıkarmalı!