Apple akıllı saatleri için yeni güncelleme yayınlayacak

apple watch

Akıllı saat dünyasının en önemli ismi konumundaki Apple, yayınladığı son güncellemesiyle kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Apple akıllı saatleri için yeni güncelleme yayınlayacak. Apple’ın mükemmeliyetçiliği teknoloji dünyasında bilinirken, bazen her şey planlandığı gibi gitmez. Kısa bir süre önce, Apple’ın iOS ve iPadOS için en son yayımladığı güncellemeler, lightning-to-USB adaptörlerinin bazı kullanıcılarda çalışmamasına yol açtı. Bu durum, tüketiciler arasında geniş çaplı bir hayal kırıklığına neden oldu. Apple’ın sorunu çözmek adına çalıştığı görülürken, başka bir hata daha belirdi; bu sefer şirketin en çok satan ürünlerinden biri olan Apple Watch’ın bazı modellerinde. Sorun henüz resmi olarak kabul edilmese de, çözümün yakında sunulması bekleniyor.

apple watch

İlginç bir şekilde, bu hata Apple Watch Ultra modellerini etkilemedi. Apple Watch Series 8 sahipleri ve eski model kullanıcıları, watchOS 9.5 güncellemesinin ardından cihaz ekranlarında garip bir renk değişikliği yaşadıklarını bildirdi. Bu durum, Reddit gibi çeşitli çevrimiçi platformlarda kullanıcıların paylaşımlarıyla dikkat çekti. Kullanıcıların çoğu, bildirim merkezi, kontrol merkezi ve kilit ekranı gibi yerlerde yeşil bir tonun belirgin olduğunu belirtti. Ancak bazı kullanıcılar, diğer menülerde, arayüz öğelerinde ve uygulamalarda renk değişiklikleri yaşadılar.

Apple watchOS'u yeniden tasarlıyor

Apple akıllı saatleri için yeni güncelleme yayınlayacak

Bu hatanın bazı cihazlarda diğerlerine kıyasla daha belirgin olduğu görüldü. Ancak, watchOS 9.5’i yükleyen birçok kullanıcı bu tür bir sorunla karşılaşmadı. Bazı kullanıcılar ekranlarında yeşil yerine gri tonlar gördüğünü bildirdi. Apple Watch Ultra birimlerinde bu renk değişimi konusunda herhangi bir rapor olmaması oldukça şaşırtıcı. Bununla birlikte, Apple Watch SE ve SE 2 modelleri, yeşil veya gri renk probleminden büyük ölçüde etkilenmedi. Dolayısıyla, hangi Apple Watch modeline sahip olursanız olun, eğer watchOS 9.5 güncellemesini henüz yüklemediyseniz, bir süreliğine ertelemeniz önerilir.

Apple Watch Series 8 ateşiniz olup olmadığını tespit edecek!

Geçmişte yaşanan benzer sorunlardan hareketle, Apple’ın muhtemelen yaklaşmakta olan watchOS 9.6 güncellemesiyle bu yeşil ton sorununa çözüm getireceği tahmin ediliyor. Bu güncelleme, bu beklenmedik sorunu yaşayan kullanıcılara bir nebze olsun rahatlama sağlayacaktır. Apple akıllı saatleri için yeni güncelleme yayınlayacak.

Yeni BMW 5 serisi sedan için geri sayım başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir