App Store uygulama marketinde önemli değişiklik!

Appstore

Apple, mobil uygulama marketi App Store’da hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için önemli bir değişikliğe adım atıyor. İşte detaylar.

Akıllı telefon dünyasının vazgeçilmezi olan mobil uygulamalar ve uygulama marketleri arasında önemli bir yere sahip olan App Store’da sevindirici gelişmeler yaşanacak. Apple bazı değişikliklere hazırlanıyor. Değişikliklerin detayları sizlerle.

Ücretli uygulamalara deneme sürümü!

Yapılacak olan ilk değişiklik iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Yeni değişiklik ile birlikte ücretli uygulamalar, ücretsiz olarak denenebilecek. Geliştiricilerin de desteği ile birlikte kullanıcılar, söz konusu uygulamanın bir çeşit deneme sürümünü kullanabilecek. Bu sayede ücretli bir uygulamayı satın almadan önce deneme imkanı sağlanacak.

Yeni Hyundai KONA

Ücretli uygulamalarda yapılacak bir diğer değişiklik ise, bölgesel olarak farklı fiyat politikası uygulayabilmek olacak. Uygulamanın dünya genelinde tek bir fiyatının olması yerine, özelleştirilmiş fiyatlar uygulanabilecek.

App Store değişiklikleri tarafında geliştiricileri ilgilendiren en önemli yenilik, geliştiriciler ve Apple arasındaki komisyon miktarının değişmesiyle ilgili. Apple, mevcut politikalarında geliştiricilerden %30 tutarında komisyon alıyor. Üstelik bir çeşit abonelik ücreti içeren uygulamalarda söz konusu tutar her ay alınıyor. Bu tutar yıllardır eleştiriliyordu ve sonunda beklenen oldu. Artık Apple, uygulama geliştiricilerden sadece %15 komisyon alacak ve abonelik ücretlerini de olduğu gibi geliştiricilere ulaştıracak.

Blog’unuzun Başarısız Olmasının 10 Sebebi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir