Ana SayfaDonanımAOC, Android Cihazlarınızı MHL ile IPS Monitöre Bağlıyor

AOC, Android Cihazlarınızı MHL ile IPS Monitöre Bağlıyor

AOC yine yenilikçi bir ürünle hayranlarının karşısına çıkıyor. myPlay monitör milyonlarca Android kullanıcısına yönelik MHL işlevselliği sunuyor. MHL (Mobile High-Definition Link-) bağlantısı sayesinde Android temelli mobil cihazlardaki içerik ve oyunlar saniyesinde büyütülecek. myPlay – i2757Fm modeli– akıllı telefondaki ve tablet bilgisayardaki içeriği 68.6 cm (27″)’lik birinci sınıf, geniş IPS ekranında Full HD çözünürlükte görüntülüyor. Ayrıca, Android cihazlar bu şık LED monitöre bağlıyken şarj da oluyor.

Evde büyük boyutlu ve heyecan verici Android eğlencesi
MHL, android akıllı telefon veya tablet bilgisayar ile myPlay ekranı arasında doğrudan bir bağlantı kurulmasını sağlar. Mikro-USB/HDMI kablosu aracılığıyla yüksek çözünürlükteki (1080p) görsel içeriği ve dijital işitsel sinyalleri iletir. Aileler ve arkadaşlar evlerinde websiteleri, Youtube klipleri veya videolar, fotoğraf koleksiyonları ve hatta belgeler gibi mobil cihazlarında görüntüledikleri herhangi bir içeriği myPlay’in 27” ekranında büyütebilirler. Ayrıca, Android cihazı konsol olarak kullanırken oyunlarda yepyeni bir eğlence etmeni karşımıza çıkıyor: Mobil cihaz myPlay’e bağlandığında şarj olduğu için pil ömrü açısından herhangi bir kısıtlama yok. 27″ (68.6 cm)’lik ekranda, oyun meraklıları en sevdikleri Android oyunları oynarken daha da büyük keyif alacaklar. Kullanıcı dostu olan konsept, daha fazla rahatlık sağlamak adına, tüketicilerin MHL’yi destekleyen mobil cihazlarını mevcut DTV uzaktan kumandasını kullanarak kontrol etmelerine de olanak veriyor.

Ofiste de pratik kullanım sağlar
myPlay iş ortamlarında da harika bir hizmet sunuyor. Bu model, küçük toplantı odaları veya doğrudan masadan yapılan hızlı sunumlar için mükemmel bir çözüm. Sadece bir tuşa dokunarak inşaat sahalarının ya da başka alanların en yeni fotoğraflarını veya videolarını görüntüleyin – hem de neredeyse 70 cm olan ekran diyagonaliyle. Örneğin cep telefonuyla çekilmiş bir video ya da fotoğraf jilet gibi keskin Full HD kalitesiyle i2757Fm ekranında doğrudan görüntülenebilir – üstelik bilgisayar kullanmadan. myPlay, Android cihazda gösterilen bütün içeriği kelimenin tam anlamıyla yansıttığı için, takvimleri, PDF’leri, PowerPoint sunumları veya diğer ofis belgelerini de görüntüler. Gerekli içerik tablet bilgisayara ve akıllı telefona kaydedilebildiğinden, artık içeriği sunmadan önce network platformuna depolamanıza gerek yok. Gereken verilerin her an görüntülenebilir şekilde cepte hazır olması, sunum konusuna yeni bir verimlilik ve yüksek hız getiriyor. Üstelik MHL şarj işlevi sayesinde yine zaman sınırlaması yok.

- Reklam -

Akıllı öğretim 
i2757Fm modeli, eğitim sektöründe bile çok kullanışlı olabilir. Öğretmenler yapacakları sunumları, öğretim araçlarını veya görsel dersleri Android cihazlarına kaydederek yanlarında bulundurabilecekleri için, myPlay ile sınıftaki öğrencilere kolayca izletebilirler. İçerik online ortamda kayıtlı ise, işleri daha da kolay. Artık kaybolan USB belleklerle uğraşmaya veya harici bellek bağlamaya çalışmaya son.

Etkileyici görüntüler için IPS teknolojisi 
myPlay akıllı telefondan veya diğer sinyal kaynaklarından gelen görsel içeriği mükemmel kaliteyle görüntülemek için gelişmiş bir IPS paneli kulanıyor. IPS (in-plane switching) teknolojisi ekstra geniş görüntüleme açıları (178° dikey/yataya kadar) ve olağanüstü renk doğruluğu anlamına geliyor. Gelişmiş LED arka aydınlatması sayesinde, Full HD ekran (1920 x 1080 piksel) 250 cd/m2 parlaklığa sahip. i2757Fm modeli 1000:1 (dinamik kontrast: 20,000,000:1) tipik kontrast oranı ve sadece 5 ms’lik tepki süresiyle, aksiyon dolu görüntülerde bile bulanıklık olmadan harika renkler ve net görüntüler sunuyor.

Şık tasarım, parmakla gösterilecek özellikler
myPlay elbette bilgisayarlar veya oyun konsolları gibi geleneksel kaynaklara da bağlanabiliyor. i2757Fm modeli, yüksek çözünürlüklü görüntü ve dijital ses sinyallerini kalite kaybı olmaksızın iletmek için iki adet HDMI portu ve analog bir D-sub portu da sunuyor. Ayrıca modelde ekranı dört taneye kadar pencereye bölmenizi sağlayan Screen+ ya da fare kullanarak menü ayarlamanın mümkün olduğu i-Menu gibi yararlı yazılımlar mevcut. Entegre hoparlörlerin yanında, flaş bellekler, sabit sürücüler, dijital fotoğraf makineleri ve sayısız başka cihazı monitör yoluyla bilgisayara bağlayan bir USB portu, ürünün daha da kullanıcı dostu olmasını sağlıyor. Siyah ve gümüş renkli yüzeyi ve ince tasarımı sayesinde, myPlay her masaya yakışacak.

Güçlü performans, çevreyle dost 
LED ışık kaynakları olağanüstü performanslarına rağmen, son derece ekonomik. Düşük enerji tüketimi ve cıvasız üretim süreçleri sayesinde, i2757Fm modeli, TCO 5.0 ve EPEAT Silver gibi sıkı denetimli sertifikaların gerekliliklerini yerine getiriyor, aynı zamanda akıllı çalışma modları da ek enerji tasarrufu sağlıyor. eSaver programı arka aydınlatmanın gücünü ortam ışığına göre ayarlıyor, bu da sadece LED arka aydınlatmanın yaşam beklentisini önemli ölçüde uzatmakla kalmıyor, aynı zamanda da görsel konforu geliştiriyor.

AOC, üç yıllık garanti hizmetiyle, yüksek bir hizmet kalitesi sunuyor. myPlay 432 USD perakende satış fiyatıyla piyasalarda.

 

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting