Ana SayfaAndroidAndroid'de Uygulama Skandalı!

Android’de Uygulama Skandalı!

Dün FBI’ın, bilgisayarlar vasıtasıyla fotoğraflarımızı çekebildiğini ve bunu istediği biçimde kullandığını haberlerimizde paylaşmıştık. Bir o kadar rahatsız edici bir bilgi Android’in sıkça kullanılan uygulamalarından birinden geldi.

Engadget’in haberine göre; GoldenShores Tech’in geliştirdiği Brightest Flashlight adındaki uygulama, kullanıcı bilgilerini reklam şirketleri paylaşarak, haksız kazanç sağladı. 50 ile 100 milyon adet arası indirilen uygulama, iddialara göre, tüm verileri kanunsuz biçimde diğer şirketlerle paylaştı.

Enjoy a sugary OS snack

Federal Trade Commission(Federal Ticaret Komisyonu), GoldenShores Tech firmasını ağır bir biçimde kınadı ve kullanıcıları, GoldenShores Tech.’in eylemleri hakkında uyardı. Kullanıcıların kişisel bilgilerini paylaşmanın ciddi bir sorun olduğunu ifade FTC, gerekli yaptırımların en kısa zamanda yapılacağını vurguladı. GoldenShore Tech, bunun üzerine ifade vererek, problemlerin en kısa zamanda düzeltileceğini bildirdi.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU