Android 12 on yıllık Galaxy S2 ve Galaxy S3’e geldi

s12

Samsung, daha uzun yazılım desteği sunduğu bilinen birkaç Android OEM’inden biridir. Güney Koreli teknoloji devi, daha hızlı ve zamanında güncelleme teslimi ile de dikkat çekiyor.

Şirket yeni yıldan önce Galaxy S, Galaxy Note ve Galaxy Z serisi telefonlar için Android 12 tabanlı One UI 4.0 kararlı güncellemesini sunmaya başladı. Bunun da ötesinde, geliştiriciler artık desteği olmayan eski nesil Samsung amiral gemisi akıllı telefonları için Android 12’yi taşıdılar.

Samsung Galaxy S serisi, yıllardır en çok satan premium Android akıllı telefon ailesi olmuştur. Galaxy Note’a ek olarak her zaman piyasaya çıktıkları yılın en iyi Samsung telefonu oldular.

Android 12

Bu nedenle, bu telefonlar geliştirici topluluğunda da popülerdir. Hatta öyle bir hayrana sahipler ki, bir geliştirici neredeyse 11 yaşındaki Galaxy S2 için Android 12’yi taşımayı başardı. 

Aynı zamanda, başka bir geliştirici, yaklaşık 10 yaşındaki Galaxy S3 için Android 12′ yi taşıdı. Hepsi bu kadar değil, Android’in en son sürümü ayrıca bir geliştiricinin izniyle Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy Note9 için de mevcut.

Bu nedenle, yukarıda belirtilen cihazlardan herhangi birine sahipseniz, onlara Android 12 özel ROM’u yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ancak, bu yazılım derlemelerinin birden fazla hatası olduğunu unutmamakta fayda var.

Android 12 listesi

Samsung Galaxy S2 için 

Samsung Galaxy S3 için 

Samsung Galaxy S9, Galaxy S9+ için 

Samsung Galaxy Note9 için

 

40 milyondan fazla iPhone 13 satıldı