Ana SayfaCep TelefonuAkıllı Telefonlara "Ölüm Tuşu" Zorunluluğu mu Geliyor?

Akıllı Telefonlara “Ölüm Tuşu” Zorunluluğu mu Geliyor?

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya senatörü Mark Leno, hırsızlıkları engellemek amacıyla bir yasa teklifinde bulunmaya hazırlanıyor.

Mark Leno, Ocak ayında Kongre’ye sunacağı yasa tasarısında, her akıllı telefon için “Cihazı uzaktan etkisiz hale getirme fonksiyonu zorunluluğu” teklifinde bulunacağını açıkladı. Buna göre, çalınan akıllı telefonlar polise bildirildiğinde, polis derhal üreticilerle temasa geçecek ve akıllı telefonun tüm fonksiyonları etkisiz hale getirilip, satışı imkansızlaştırılacak. Elbette pek çok kullanıcı, benzer uygulamalara sahip ancak hiçbiri Leno’nun istediği kadar kapsamlı değil ve cep telefonunu tamamen kullanılmaz hale getiremiyor.

Leno’nun teklifinin nedenleri hiç de yetersiz sayılmaz: San Francisco’da, yankesicileri eylemlerinin yüzde 50’si cep telefonlarına yönelik. Kaliforniya eyaletinde, bu tür hırsızlıklar, yıl içinde yüzde 12 seviyesinde yükseldi.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting