Ana Sayfa Donanım Acer Yeni Tanıttığı Aspire R7 ile Dokunma ve Yazma Deneyimini Yeniden Tanımlıyor

Acer Yeni Tanıttığı Aspire R7 ile Dokunma ve Yazma Deneyimini Yeniden Tanımlıyor

En iyi dokunma ve yazı yazma deneyimini sunmak için tasarlanan R7, konumu değiştirilmiş bir klavyeye ve döndürme, ters çevirme, yatırma ve yüzdürme sağlayan devrimsel bir dayanağa monte edilmiş yüksek tanımlı bir dokunmatik ekrana sahiptir

Acer New York’ta düzenlenen basın toplantısında dokunma ve yazma deneyimini yeniden tanımlayacak devrim niteliğinde bir 39.6 cm (15.6”) dizüstü bilgisayar olan Aspire R7’yi tanıttı.  Full HD(1) 1920×1080 dokunmatik ekrana sahip olan Aspire R7, dokunma ve yazmayı gittikçe birleştiren yeni hayat tarzı için üretildi. Yeniden konumlandırılmış bir klavye ve ekranı öne ve farklı konumlara taşıyan bir destek ile, R7 ekrana dokunma ve klavye kullanım kombinasyonunu daha sezgisel ve doğal bir hale getirir. Ergonomik tasarımı kullanıcıların teknolojiyle etkileşime geçmek için kendi tercih ettikleri araştırma ve karar alma yöntemlerine izin verir.

Acer Avrupa Başkanı Oliver Ahrens şöyle konuştu: “Aspire R7 ile Acer dizüstü bilgisayarı insanların bilgisayarlarıyla veya cihazlarla nasıl etkileşime geçtiklerini temel alan bir yaklaşımla yeniden tasarladı.”  R7’nin yenilikçi tasarımı bilgi işlem deneyimini yeniden tanımlamaktadır, böylece tüketiciler ister dokunmatik olarak kullansınlar ister yazı yazsınlar, R7 kullanıcıların daha önce hiç yapmadıkları şekilde içerik oluşturma, internette gezinme ve içerik paylaşmalarını sağlar.“Acer_aspire R7

Dört farklı kullanım moduyla Acer R7 dönüşebilen bir tasarıma sahip

“Acer dokunmanın yeni bilgisayar deneyimi için çok önemli olduğuna inanmaktadır,” diyor Ahrens. “Pazarda video ve resim düzenlemeyi veya bir filmin tadını büyük ekranda çıkarmayı bu kadar kolaylaştıran bu kadar güçlü ve çok yönlü bir ürün daha yoktur.  Güçlü ve eksiksiz bir 15.6-inç dizüstü bilgisayar olan Acer R7, dokunmatik odaklı bir dünyada kullanıcılara daha uygun bir tasarımla benzersiz bir fonksiyonellik sağlıyor.”

Acer Aspire R7 tüketicilerin dizüstü bilgisayarlarını kullanım ihtiyaçlarına göre sarmal içerik deneyimini en iyi şekilde sunan bir biçime dönüştürmelerine izin verir.  Dört çalışma moduyla birlikte, R7 geleneksel bir dizüstü bilgisayar, bir masaüstü pad, bir ekran veya ekranın çeşitli açılarda klavyenin üzerinde yüzmesini sağlayan bir modda kullanılabilir.  Bu da kullanıcıların istedikleri yerde ve istedikleri şekilde — oturarak veya ayaktayken, masada veya kucaklarında çalışabilmelerine olanak verir.  Destek bölmesi ekranın etrafında dönmesini, içerik oluştururken, internette gezerken veya içerik paylaşırken dokunma ve yazmayı kolaylaştırır.  Çift destek teknolojisi modlar arasında tek elle geçiş yapılabilmesini sağlar ve ekranı dokunulduğunda kaya gibi sağlam tutar.

1.       Destek Modu – Elinizi uzatıp ekranı yakına çekerek dokunmatik ekranı kullanmak için avuç dayanağı ve klavye üzerinden erişme ihtiyacını ortadan kaldırın. Yalnızca yukarı ve dışarıya doğru klavyenin önünde konumlandırılabileceği bir yere çekin veya üzerine kaydırın.  Ekranı daha yakına çekerek dokunmatik ekran, klavye ve touchpad arasında geçiş yapmak çok kolaydır.

2.       Dizüstü modu – Ekranı geriye, klavyenin arkasına kaydırdığınızda 39.6 cm (15.6”) Full HD 1920×1080 dokunmatik ekranlı, Intel Core i5 işlemcili, 12GB’a kadar bellek, 1TB(3) sabit disk veya 256GB’a kadar SSD(4) ve tam boy bir arkadan aydınlatmalıklavye ile güçlü, tüm özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayara sahip olursunuz. Aynı zamanda ses seviyesi kontrol düğmesi, HDMI portu, SD kart okuyucu, ses giriş/çıkışları, üç USB portu, WiFi, Bluetooth ve VGA, RJ45 ve USB destekleyen uygun bir dönüştürücü içerir.

3.       Görüntüleme Modu – Ekranı ters çevirdiğinizde film izlemek, fotoğraflarınızı göstermek veya bir sunum yapmak için mükemmel bir konuma gelir. Paylaşmak ve işbirliği yapmak kolay, zevkli ve doğrudandır. Acer’ın kendini kanıtlamış çift eğilmeli tasarımı sayesinde ekran kolayca döner, fakat dokunulduğunda sağlam bir şekilde yerinde kalır.

4.       Pad Modu – Yalnızca dokunmatik ekranı aşağı doğru çektiğinizde ve yüzü yukarı dönük şekilde klavyenin üzerine yatırdığınızda Aspire R7 bi dizüstü bilgisayarın güçlü performansından ödün vermeden bir pad’e dönüşür. Ergonomik 4 derece eğim açısı ile internette gezinme, yazma veya çizme için mükemmel ve gündelik oyun oynama ve not alma gibi dokunmatik etkileşimler için idealdir.

Benzersiz bir Deneyim

Üstün bir görsel/işitsel deneyim sunan R7’nin güçlü özellikleri ve yüksek tanımlı ekranı Dolby Home Theater birinci sınıf ses sistemi ve dört adet 8 watt hoparlör tarafından tamamlanır. Dönüştürülebilir tasarımı sayesinde, mod değiştirilirken ses kanalları otomatik olarak geri döner, bu nedenle stereo ses sistemi her zaman mükemmeldir.

Acer aynı zamanda iki mikrofonun yerleşimini geleneksel dizüstü bilgisayar düzeninden değiştirmiş ve dizüstü bilgisayarın önüne ve tabanına, klavyenin aşağısına almıştır. Bu şekilde en iyi ton ve ses kalitesi sağlanmış ve ekran kenarındaki delikler ortadan kaldırılarak dokunmatik ekranın estetiği iyileştirilmiştir.

Yeni tasarımda klavyenin yerleşimi bile yeniden düşünülmüştür.  Klavyenin kasanın önünde gövdeye daha yakın biçimde yerleştirilmesi olabildiğince daha konforlu, daha verimli ve daha akıcı bir hale getirmiştir. Tuşlar doğal olarak parmakların altında kalmaktadır ve yazı yazmak için kolları avuç dayanağından dışarı ve yukarı kaldırarak pad’e dokunma ihtiyacı ortadan kalkmıştır.

Red Dot Tasarım Ödülü

Acer Aspire R7 ürün tasarımında mükemmellik için dünyadanın en prestijli tasarım ödüllerinden  Red Dot ile ödüllendirilmişti. Bu ödül uluslararası bir yarışmada, Almanya, Design Zentrum Nordrhein Westfalen’da 37 tasarım uzmanından oluşan bir jüri tarafından yıllık olarak verilmektedir. Tasarım gurusu Jimmy Choo 19 kategoride 4662 başvuru alan bu yılki yarışmaya jüri üyesi olarak ilk kez katılmıştır. Aspire R7 “bilgisayarlar ve bilişim teknolojisi” kategorisinde seçilmiştir.

Temin Edilebilirlik ve Fiyatlandırma

Acer Aspire R7 Haziran ayından itibaren 999 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting