3G’den 3 Kat Hızlı Fiber İnternet

TTNET

Bağımsız bir araştırma şirketinin gerçekleştirdiği Hız Ölçüm Araştırmasının sonuçlarında; TTNET’in fiber internet hizmeti en hızlı 3G mobil bağlantısından ortalama 3 kat daha hızlı çıktı.

Türkiye İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması’na göre Türkiye’yi temsil eden 26 şehir ve 605 noktada gerçekleştirilen hız testi kapsamında TTNET fiber internet abonelerinin sahip oldukları bağlantı hızları ile mobil operatörlerin 3G hızları karşılaştırıldı.

Toplam 37 bin 786 ölçüm ile şu ana kadar Türkiye’de gerçekleştirilen en geniş çaplı hız testi başından sonuna kadar, uluslararası ETSI standartlarına ve BTK’nın ulusal 3G ölçüm standartlarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Internet

Test sonuçları; TTNET’in fiber internet bağlantısının tüm mobil operatörlerin sunduğu 3G bağlantılardan çok daha yüksek hız sunduğunu ortaya koydu.

TTNET, Türk Telekom’un güçlü fiber optik altyapısı sayesinde, sadece büyük şehirlerde değil, Türkiye’nin 81 ilinde sunduğu Hiper Hızlı FİBERNET hizmeti ile 3G’den ortalama 3 kat daha yüksek hız sunduğunu ispatladı.

TTNET kullanıcılarının 1000 Mbps’e kadar hiper hızlı FİBERNET bağlantıları sayesinde, 2013 yılında kişi başı ortalama veri tüketiminin 32,4 GB iken bu rakamın 2014’ün 3. çeyreğinde 43 GB olarak gerçekleştiği belirtildi.

Turkcell Superonline ’dan İzmir’e 185 Milyon TL Yatırım