2023 yılında Xbox One alınır mı?

Xbox sistem güncellemesi, iyileştirilmiş bir deneyim sunacak

Malum yeni nesil konsolların fiyatları bir hayli yüksek. Bu durum insanları bir önceki neslin konsollarına yöneltiyor. Peki ama bir önceki neslin konsolunu almak hala mantıklı mı? İşte bu sorunun yanıtı!

2023 yılında Xbox One alınır mı? Konsol dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Microsoft, rakiplerine oranla farklı stratejiler izlemeye devam ediyor. Nintendo genel olarak konsol ve oyun satışlarından para kazanmayı hedeflerken, Sony daha çok oyun satışlarından gelecek gelirlere güveniyor. Microsoft cephesinde ise işler tamamen farklı. Microsoft konsol ve oyun satışlarından ziyade aylık abonelik ücretlerinden gelecek getirilere yatırım yapıyor. Nitekim Game Pass hizmeti de bu durumun en net göstergesi.

Yeni nesil konsollarını satışa sunmuş olmasına karşın, eski nesil konsollarını da henüz göz ardı etmeyen Microsoft, Xbox One sahiplerine güzel haberler verdi.

2022 yılında Xbox One alınır mı

2023 yılında Xbox One alınır mı?

Microsoft yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki süreçte Xbox One sahipleri de yeni nesil oyunları oynayabilecekler.

Malum bu yıldan itibaren pek çok AAA tarzı yapımın Xbox One ve PS4’e gelmesi beklenmiyor. Fakat Xbox One sahipleri bu yapımları bir şekilde oynamaya devam edecekler. Nasıl mı? Tabi ki bulut yöntemiyle.

2022 yılında Xbox One alınır mı

Bilindiği üzere Microsoft bulut teknolojileri için de önemli yatırımlar yapıyor. Hatta bir sonraki nesil tamamen bulut üzerine entegre bir şekilde de karşımıza çıkabilir.

Fakat Xbox One sahipleri yeni nesil oyunları bulut üzerinden oynamaya devam edecekler. Bu hizmetin nasıl ve hangi bölgelerde sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor. Bekleyip göreceğiz. 2023 yılında Xbox One alınır mı?

Nothing Phone (2) iddialı geliyor


2023 yılında Xbox One alınır mı?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir