Ana SayfaHaber2020'nin En iyi 5 oyun laptopu!

2020’nin En iyi 5 oyun laptopu!

Eğer 2020 yılına girmişseniz ve hala bir oyun laptopuna sahip değilseniz sizin için 2020 yılının en iyi 5 oyun laptopu konseptini hazırladık. İşte o liste:

Oyun teknolojisi son on yılda inanılmaz sıçramalar yaşadı. Uzun yıllar önce, oyunlar için dizüstü bilgisayar bir hayaldi. Ama şimdi, dizüstü bilgisayarlar çoğu oyunu sorunsuzca çalıştıracak kadar güçlü hale geldiler ve kullanıcıya sürükleyici bir deneyim kazandırdılar. Geçmiş oyun dizüstü bilgisayarları genellikle pil ömründen, grafiklerden ve işlem hızından ödün veriyordu, ancak yeni cihazlar, güncellenmiş işlemciler, SSD’ler ve grafik kartları sayesinde neredeyse masaüstü oyun bilgisayarları kadar iyi performans gösteriyor.

 Çok sayıda özellik olması nedeniyle oyun laptopu alırken doğru modeli seçebilmek ve alışveriş yapmak kafa karıştırıcı olabilir. İşte oyun bilgisayarı alırken en çok dikkat etmeniz gereken etmenler.

Facebook Corona Virüsü tedavi reklamlarına kısıtlama getirecek

CPU(İşlemci): Bilgisayar programlamasını çalıştıran işlemci. Oyun için biz Intel Core i9 veya i7 öneriyoruz.

Depolama: Çoğu dizüstü bilgisayar 500 GB ile 3 TB (3000 GB) arasında bir depolama alanına sahip. 500GB yeni başlayan bir oyuncu için idealdir, ancak çoğu oyun laptopu 1-2 TB depolama alanına sahiptir ve bu ortalama bir oyuncu için fazlasıyla yeterlidir.

RAM: Bir oyun bilgisayarında 8GB’tan az RAM olmamalıdır, keseyi biraz zorlayın ve 16GB RAM almaya çalışın.

Çözünürlük: Çözünürlüğün oyunun görselleri üzerinde büyük bir etkisi vardır. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa görüntü o kadar net olur. 1920 x 1080 iyi bir yatırımdır ve çoğu oyun dizüstü bilgisayarı için olması gerekendir.

İçlerinde en iyisi; Dell Alienware Area 51M Laptop

Bu laptop oyun severlerin hayali. Artıları ince görünümü ve fazlasıyla güçlü oluşu. Eksileri ise pahalı ve ısınabilir olması. Bu laptopun ülkemizdeki fiyatı 16.000 TL civarı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU