Mini Countyman, Pek Çok SInıfı Gözüne Kestirdi!

BMW’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu Mini gibi markalar, öyle Cross-over modeller geliştiriyor ki; Süper Mini’den, kompakt otomobil pazarına hatta kompakt SUV model pazarını bile birbirine katıyorlar. Mini Countryman All4, bu ifademizin en çarpıcı örneği.

Adını 1961 yılında tanıtılan Austin MINI Countryman modelinden  alan bu sıra dışı model, alışılmış kardeşlerinden farklı olarak yüksek burun yapısı ve geniş iç mekan hacmiyle öne çıkıyor. Geleneksel olarak Go-Kart sürüş hissi veren ailenin diğer tüm üyelerinden daha yumuşak ve konforlu bir sürüş imkanı sunan Countryman, yüksek gövde yapısı ve dört tekerden çekiş sisteminin sağladığı avantajlarla her koşulda oldukça iyi bir yol tutuş performansı sunuyor.

Önde gösterişli tampon ve büyüyen far bloğuyla dikkati çeken MINI Countryman All4, 4109 mm. uzunluk, 1789 mm. genişlik ve 1561 mm. yükseklik değerlerine sahip gövdesi nin sunduğu avantaj ve 2595 mm.’lik dingil mesafesiyle önde ve arkada yeterli diz mesafesi sunuyor. Araç aynı zamanda düz tavan çizgisi sayesinde de sadece önde değil, arkada da yolculuk edenler için gayet yeterli bir baş mesafesine sahip.

mini

 

Hız göstergesinin orta konsola konumlanması ve devir saatinin direksiyon arkasına yerleştirilmesi yine efsanevi markanın geleneksel çizgisinin devamı niteliğinde… Hız göstergesinin ortasındaki alanda ise araçla ilgili tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. MINI Countryman All4 1995 cc hacmindeki motoru 5500 ile 6500 d/d aralığında 190 HP güç ve 1600 ile 5000d/d aralığında ise 240 Nm tork değeri sunuyor. 6 ileri kademeli otomatik şanzımanla kombine edilen motor alt devirlerden itibaren atak bir karaktere sahip. Sakin kullanımda 100 km’de ortalama 6.4 litre yakıt tükeren araçta bu oran performanslı kullanımda 8 litreyi geçebiliyor.

Yazımızda bahsi geçen modelin, Türkiye satış fiyatı ise 130.540 olarak belirlenmiş.

Apple iPhone 7 Çok Daha Güçlü Bir Pile Sahip Olacak!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin