ZyXEL’in akıllı anten teknolojisi tescillendi

zyxel 2

İtalya’nın en saygın okullarından biri olan Brescia Üniversitesi tarafından hazırlanan raporda ZyXEL’in akıllı anten teknolojisinin sinyal karmaşalarını yüzde 75 oranında engellediği belgelendi.

ZyXEL’in akıllı anten teknolojisinin başarısı Brescia Üniversitesi tarafından tescillendi.  Kurum tarafından hazırlanan raporda akıllı anten teknolojisinin WiFi ağlarında sinyal sorunları için önemli bir çözüm sunduğu kaydedildi. Aynı raporda ZyXEL’in akıllı anten teknolojisine sahip Acces Point’i (Erişim Noktası) WAC6503D-S’nin bu sinyal sorunlarını yüzde 75 oranında giderdiği vurgulandı.

Brescia Üniversitesi Kablosuz Ağ Grubu tarafından yapılan araştırmada ZyXEL dışında; diğer üç markanın da 802.11ac destekli WiFi AP’lerinin kablosuz ağ performansları akıllı anten teknolojisi kullanılarak ve kullanılmayarak teste tabi tutuldu. ZyXEL ürünleri, bu test sonucunda kapsama alanı konusunda tüm rakip ürünlerin önünde yer almayı başardı.

zyxel 3

Sinyal karmaşası ve parazit,  bugünün hızlı gelişen 802.11ac teknoloji için kaçınılmaz bir sorun.  Bu aralığın kanal genişliği dar olmakla birlikte uygun kanal sayısı da azdır.  Bu da WiFi AP’lerin ( Acces Point – Erişim Noktası) diğerleriyle aynı kanal üzerinde çalışması anlamına gelir.  Bu sorunun üstesinden gelmek için sinyal gücü düşürülebilir.  Ancak bu da; erişim alanını sınırlandırması nedeniyle internet kapsama alanında erişim ve hız problemlerine neden olabilir. Ancak araştırma ekibinin testler sonucu elde ettiği bulgular, ZyXEL WAC6503D-S’in tüm bu çevresel sorunların önüne geçerek en iyi sonucu elde ettiğini gösteriyor. Rapor, ZyXEL’in rakiplerinden yüzde 75 daha fazla performans sunduğunu belgeliyor.

Yüksek performanslı Wi-Fi deneyimi

ZyXEL’in Smart Antenna teknolojisi, çeşitli kablosuz ortamlarda kablosuz bağlantı ihtiyacını karşılamak amacıyla anten paternini istemciye göre ayarlıyor. Bu da  kullanıcılara yüksek performanslı Wi-Fi deneyimi sunuyor.

ZyXEL Smart Antenna teknolojisinin öne çıkan özellikleri ise; geliştirilmiş performansı ve kapsama alanı. Ürün, geliştirilmiş çıkış gücüyle uzak mesafelere temiz sinyal taşımasının yanında rakipsiz sinyal hassaslığıyla enterferansı da azaltıyor.

Hotel ve hastaneler için ideal

ZyXEL’in smart antenna teknolojisi 700’den fazla anten paterniyle Wi-Fi sinyallerini dinleyerek, analiz ederek ve her bir bireysel kullanıcı için en iyi performansı sağlayacak yenilikçi bir şekilde geliştirildi. Smart Antenna’nın yüksek-hızlı performansı havaalanları, oteller, hastanenler ve okullar gibi yüksek-yoğunluğun ve enterferansın olduğu ortamlar için ideal bir seçenek oluşturuyor.

Honor Note 8’in Yeni Görüntüleri Sızdırıldı