Ana Sayfa Haber Yurtdışı Toptan Alışveriş Sitesi, Alibaba.com ve Yaveri AliExpress.com

Yurtdışı Toptan Alışveriş Sitesi, Alibaba.com ve Yaveri AliExpress.com

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı sevenler için bir site Alibaba.com. Sitenin isminden dolayı hemen aklımıza bir Türk sitesi olduğu gelebilir ama öyle değil.

Hong Kong menşeli olan site, İnternet üzerinden toptan ve perakende alış ve satış yapanları buluşturan, satıcıları hem kendi sistemine göre değerlendiren hem de kullanıcı yorumlarını yansıtan bir site.

Genel olarak toptan satış yapan üretici veya dağıtıcıların ilanlarının bulunduğu sitede çok fazla ürün ve çok fazla çeşit bulunmakta. Ürünlerin bir kısmı ülkemizde de gördüğümüz ürünler olmasına rağmen, çeşitli ülkelerin geleneksel ürünlerini de bulabileceğiniz bir site.alibaba1

Sitenin artı ve eksilerine gelirsek;
+ Ürün çeşitliliği, alıcı satıcı arasındaki sorunları çözme başarısı, sistemin iyi işlemesi artı olarak görülüyor.
– Ürünlerin birçoğunun markasız veya bilinmeyen markalardan olması, taklit ürün çokluğu, satıcıların bazılarının çok acemi olması, sitenin kendi kusuru olmasa da buradan alışveriş yapmak isteyenler açısından eksi olarak görülüyor.

 Alibaba.com ‘un tekil satışlar sitesi, Aliexpress.com

Alibaba.com sitesinde genel olarak bulunan toptan ürünleri tekil olarak almak isteyen müşteriler için hazırlanmış bir site. Ürün fiyatları haliyle biraz daha yüksek olmasına rağmen alibaba.com daki gibi minimum 50,100 veya 1000 adet alma alt sınırı yok. Tane ile satılan ürünlerden isteyenler tabi ki birden fazla alıp aynı kargoda getirtebilmekte.
Ürün çeşitliliği ve kalitesi olarak alibaba.com ‘un aynısı olarak çok fazla çeşit bulunmasına rağmen markalı ürünler yok denecek kadar az. Alacağınız üründe markanın çok da önemi yoksa sitedeki ürün çeşitliliğinden kendinize uygun bir  şeyler bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting