Home Genel YouTube Shorts aylık 1.5 milyar kullanıcıya ulaştı

YouTube Shorts aylık 1.5 milyar kullanıcıya ulaştı

0
YouTube Shorts

YouTube’un TikTok’a cevabı olan YouTube Shorts, aylık 1.5 milyar kullanıcıya ulaşarak şirketin yüzünü güldürdü.

Özellikler gençlerin büyük ilgi gösterdiği TikTok’un yakaladığı büyük başarı, diğer sosyal medya platformlarının da benzer işler yapmasına neden oldu. Bugün Instagram’da geçirilen sürenin önemli bir kısmı Reels tarafından geçiriliyor. Sadece Instagram değil diğer sosyal medya platformları da TikTok’la yarışmanın yollarını arıyor.

TikTok’un yakaladığı başarının ardından kısa video alanına yönelen platformlardan biri olan YouTube, bu denemesinde başarılı oldu. Kısa videoların paylaşıldığı Shorts bölümünün büyük ilgi gördüğünü söyleyen YouTube, bu açıklamasını altını dolduracak bazı rakamlar açıklandı. YouTube tarafından paylaşılan verilere göre YouTube Shorts, aylık ortalama 1.5 milyar kullanıcıya ulaştı.

YouTube Shorts’un aylık 1.5 milyar kullanıcıya ulaşması, YouTube’un bu alanda TikTok’u yakaladığını gösteriyor. TikTok yakın zamanda bu konuya dair veri paylaşamamış olsa da eylül ayında son verileri paylaştığında aylık 1 milyar kullanıcıya ulaştıklarını açıklamıştı. Aradan geçen sürede TikTok’un aylık kullanıcı sayısının arttığı kesin. Ancak görünüşe bakılırsa YouTube Shorts ile TikTok arasında artık çok büyük bir fark yok.

Öte yandan YouTube, kısa süreli videoların daha uzun videolara da yaradığını açıkladı. YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre Shorts videoları yükleyen YouTube kanallarının uzun süreli videoları da daha çok izleniyor. Ayrıca Shorts videoları yükleyen kanalların abone sayıları da daha hızlı artıyor.

Elon Musk Twitter çalışanlarının sorularını cevaplayacak

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version