Home Genel Xiaomi’nin elektrikli otomobili görücüye çıktı

Xiaomi’nin elektrikli otomobili görücüye çıktı

0

Teknoloji dünyasının hemen her alanında var olmaya çalışan Xiaomi, şimdi de elektrikli otomobil piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor.

Xiaomi’nin elektrikli otomobili görücüye çıktı. Xiaomi denildiğinde akla akıllı telefondan tablete, akıllı prizden scooter’a onlarca farklı ürün geliyor. Gerçekten de sahip olduğu ürün yelpazesi birçok rakibinin hayal dahi edemeyeceği seviyelere ulaşan Çinli teknoloji devinin tüm bunları hepi topu 12 sene içerisinde başarmış olması da takdire şayan bir durum.

Ancak Xiaomi’nin durup dinlenmek gibi bir amacı yok. Şirketten bir süre önce yapılan açıklamada elektrikli otomobil konusunda ciddi olduklarını ve bu sektöre 1 milyar doların üzerinde ilk yatırım bütçesi ayırdıkları ifade edilmişti. İşte bugünse, şirketin üzerinde çalıştığını açıkladığı o sürücüsüz elektrikli otomobil modeli resmen görüntülenmiş oldu.

Xiaomi’nin elektrikli otomobili görücüye çıktı

Tasarım olarak son derece karizmatik bir yapıya sahip olan yeni Xiaomi aracın tavanındaki Lidar Sensörü is dikkatlerden kaçmadı. Elbette ki bu aracın henüz test aracı statüsünde olması ve önceliğinin sürücüsüz çalışma sisteminin geliştirilmesi olduğu göz önüne alındığında, aracın tasarımına ilişkin gelecek dönemlerde ciddi iyileştirmelerin yapılması da kesin bir durum haline geliyor.

Bununla birlikte giriştiği hemen hemen bütün sektörlerde bir şekilde tutunmasını bilen ve kısa süre içerisinde de pazardan önemli sayılabilecek paylar kapmayı başaran Xiaomi’nin benzer bir başarıyı elektrikli otomobil pazarında da gösterip gösteremeyeceği çok merak ediliyor. Özellikle de şirketin bu pazara giriş bileti olarak sürücüsüz bir otomobil modelini kullanması halinde, işler çok daha farklı boyutlara gidebilecektir.

God of War Ragnaror 9 Kasım’da PS5 ve PS4’e geliyor

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version