Twitter, Musk’ın devralması ardından sorunlarla karşı karşıya!

Twitter platformunda istifa üstüne istifa!

Şirketin güvenlik ve emniyet müdürü Yoel Roth’a göre, Elon Musk’ın devralınmasının ardından Twitter, koordineli bir trolleme kampanyasının hedefi oldu. İşte detaylar.

The Guardian tarafından tespit edilen bir ileti dizisinde Roth, Cumartesi günü geç saatlerde Twitter bünyesinde trollerin arttığını duyurdu. Şirket trollerin “organize çabasını” durdurmaya çalıştığını söyledi. “Twitter’ın politikaları değişmedi. Nefret dolu davranışların burada yeri yok” diyen Roth, şirketin “az sayıda hesabın” aşağılayıcı dil içeren “bir ton” tweet yayınladığını gördüğünü de sözlerine ekledi.

TwitterTwitter, Musk'ın devralması ardından sorunlarla karşı karşıya!

Koordineli bir trolleme kampanyası haberi, Twitter’ın Musk’ın satın alımından sonra itibarını zedelemeye çalışmaları ile gündeme geldi. Cuma günü, Ağ Bulaşma Araştırma Enstitüsü, n-kelimesinin kullanımında yüzde 500’lük bir artışı izledi. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, artışı, kullanıcıların birbirlerini nefret dolu içerik yayınlamaya teşvik ettiği 4chan gibi sitelerdeki gönderilere bağladı.

Uzun süreli tartışmaların ardından platform nihayet Tesla CEO’su tarafından satın alındı ancak ne yazık ki bu durum tartışmaların sonunu getirmedi. Durumu sabote etmek isteyen troller daha fazla harekete geçti diyebiliriz. Bu kapsamda şirketin atacağı adımlar fazlasıyla önem taşıyor. Zira Musk her zaman ifade özgürlüğü ile ön plana çıkmıştı ancak şimdi trollerin artması ile ifade özgürlüğü ve zorbalık arasındaki ince çizgi nasıl sağlanacak bekleyip göreceğiz. Şu anda Musk Twitter hakkında farklı planlara sahip desek yanlış olmaz.

Apple’ı M2 MacBook Pro’ları önümüzdeki Mart’ta gelebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir