Home Genel Twitter, Elon Musk’a adeta atar yapıyor!

Twitter, Elon Musk’a adeta atar yapıyor!

0
Twitter, Elon Musk'a adeta atar yapıyor!

Twitter avukatları, Elon Musk’ı 44 milyar dolarlık şirketi devralma girişiminden kurtarma girişimi nedeniyle tepki gösterdi. İşte detaylar.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Musk’ın anlaşmayı feshetmek istediğine ilişkin resmi bildiriminin hemen ardından kendisine karşı yasal işlem başlatmaya hazır olduğunu söyledi. Şimdi, SEC ile yeni bir dosyalamada Twitter daha da ileri giderek Musk’ın eylemlerini “geçersiz ve haksız” olarak nitelendiriyor. Musk ve avukatları daha önce şirketi platformundaki bot ve sahte hesapların sayısı hakkında “yanlış ve yanıltıcı” açıklamalar yapmakla suçlamıştı. Kanıt sunmadan, bot sayısının Twitter’ın belirttiğinden “çılgınca daha yüksek” olabileceğini iddia ettiler.

Şimdi, platformun avukatları yanıt verdi. Musk’ın avukatlarına yazdığı bir mektupta Twitter, anlaşmanın kendi tarafında olmadığını reddetti. Aslında, Musk’ın kendisinin “bilerek, kasten, kasten ve Sözleşmeyi maddi olarak ihlal ettiğini” belirtmeye devam ediyor. Diğer hükümlerin yanı sıra Musk’ın platformu veya çalışanlarını kötülemesinin yasak olduğunu belirten maddeye atıfta bulunuyor.

Dosyalama, platformun Musk ile uzun süreli bir yasal savaşa hazırlandığının en son işareti. Musk ile olan destan başladığından beri Twitter’ın hisse fiyatına milyarlarca dolarlık bir darbe ile karşı karşıya olan şirketin yönetim kurulu, Musk’ı anlaşmaya uymaya zorlamak için dava açacağını söyledi. Şirket, şirket birleşmelerinde uzmanlaşmış yeni bir hukuk firması bile tuttu. Ancak yasal bir savaşın Musk’ın platforma gerçekten sahip olmasıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı hala çok belirsiz.

OnlyFans modelinin kazancı dudak uçuklattı! Boşuna çalışıyoruz!

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version