Home Genel Twitter Elon Musk davası için dosyayı dünyanın en karlı hukuk firmasına verdi

Twitter Elon Musk davası için dosyayı dünyanın en karlı hukuk firmasına verdi

0
Elon Musk ekonomi

Twitter ile Elon Musk arasındaki gerginlik artık mahkeme salonlarında devam edecek. Bu konuda son derece kararlı olan Twitter ise, işini sağlama almaya çalışıyor.

Twitter Elon Musk davası için dosyayı dünyanın en karlı hukuk firmasına verdi. Elon Musk ile Twitter arasında yaşanan ve adeta yılan hikayesine dönen satış süreci, Musk’ın tabiriyle geçtiğimiz hafta sona erdi. Ancak Elon Musk’ın sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini düşünen Twitter yönetimi, avukatlık hizmeti için dünyanın en karlı avukatlık firması olan Wachtell, Lipton, Rosen & Katz’ı işe aldı.

1965 yılında kurulan ve şirketler hukuku konusunda 1 numara olarak gösterilen bu firma, karlılık oranlarıyla dünyanın en büyük hukuk firması olarak gösteriliyor. Tabi aslında şirketin karlılığının yüksek olması demek, aldığı büyük ölçekli davaların önemli bir kısmında başarılı olması demek olduğu için bu veri son derece önemli.

Twitter Elon Musk davası için dosyayı dünyanın en karlı hukuk firmasına verdi

Öte yandan kendisine verilen sözlerin tutulmadığını, platformda yer alan bot hesapların genel kullanıcı sayısının %5’ini geçmediği yönündeki iddiaların kanıtlanamadığını ve dahası bu veriyi araştırmak için kendisine gerekli verilerin sunulmadığını söyleyen Elon Musk ise, kesinlikle haklı olduğunu düşünen taraf.

Bununla birlikte Elon Musk’ın tercihi ise, 2019 yılında uğraştığı iftira davasında kendisini koruyan Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan şirketinden yana oldu. Hatırlayacağınız üzere 2019 yılında görülen bu dava oldukça ses getirmiş ancak sonuçta kazanan isimse Elon Musk olmuştu. Bakalım Twitter ile Elon Musk arasındaki bu hukuk mücadelesinin kazananı kim olacak?

iPhone 14 serisinin çıkış tarihi belli oldu

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version