Twitter bir haftada 1.3 milyon kullanıcı kaybetti

Twitter Çin COVID politikası protesto haberlerini gizliyor

Elon Musk anlaşmasının yankıları sürüyor. Twitter, Elon Musk’ın şirketin başına geçtiği günden bu yana 1.3 milyon kullanıcı kaybetti.

44 milyar dolarlık dev bir anlaşmayla Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, şirketin başına geçer geçmez kendi etkisini hissettirmeye başladı. Ancak Musk’ın her hamlesi sert eleştiriyle karşılanıyor. Hatta bunun da ötesinde bazı insanlar, Musk yönetimindeki bir sosyal medya platformunda yer alma fikrine hepten karşı çıkıyorlar. Üstelik görünen o ki bu insanların sayısı hiç de az değil.

Twitter Elon Musk

Bildiğiniz gibi Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından pek çok kişi bir alternatif arayışına girmişti. Bu arayışta ön plana çıkan platformlardan biri de Mastodon olmuştu. Son iki haftada bir milyona yakın yeni kullanıcı kazanan Mastodon ara yüzü ve işleyiş şekliyle çoğu kişiyi memnun etmemiş olsa da bu durum insanların Twitter’dan ayrılmasına engel olmamış gibi görünüyor. Çünkü MIT Technology Review tarafından paylaşılan rapora göre Twitter, Elon Musk anlaşmasının tamamlanmasından bu yana geçen iki hafta içinde yaklaşık 1.3 milyon kullanıcı kaybetti.

Şimdi akıllardaki asıl soru bu kaybın 1.3 milyonda kalıp kalmayacağı. Çünkü Elon Musk platformda değişiklikler yaptıkça bu değişikliklere tepki olarak platformdan ayrılanların sayısı da artıyor. Ayrıca alternatif arayışı şimdilik cevapsız kalmış olsa da Mastodon’dan daha iyi bir alternatifin ortaya çıkması bu kaybı hızlandırabilir.

PS5’ten Xbox’a Final Fantasy 16 çalımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir