Türkiye’nin ilk Quantum Dot TV ’si

1491899595 Quantum DOT TV INT

Arçelik A.Ş., Türkiye’nin ilk ‘Quantum Dot Televizyonu’nu üretti. Mayıs ayında tüketicilerle buluşacak olan Arçelik nanoteknoloji ürünü Quantum Dot TV ile ‘gerçeğe en yakın renklerle’ televizyon izleme deneyimi farklı bir boyuta taşınıyor.

Ev elektroniğinin Türkiye’de lider, dünyada sayılı oyuncuları arasında yer alan Arçelik A.Ş. bir ilke daha imza attı. Daima en yenilikçi ürün ve teknolojileri tüketicilere sunan Arçelik, Mayıs ayında nanoteknoloji ürünü olan Türkiye’nin ilk ‘Quantum Dot Televizyonu’nu tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Üretimi Türkiye’de yapılan Quantum Dot TV, devrimsel nitelikteki geliştirilmiş renk teknolojisi sayesinde kullanıcılara gerçekçi, profesyonel izleme deneyimi yaşatıyor.

TV teknolojisinde farklı bir boyut

Arçelik, Türkiye’nin ilk Quantum Dot TV’sinde UHD çözünürlük ile Quantum Color Gamut, QHDR, Micro Dimming ve Video Perfection Engine teknolojilerini sunarak “gerçek renklerle”  etkileyici görsel deneyim yaşatıyor.

1491899594 Quantum DOT Logo

Quantum Color Gamut özelliği ile daha zengin renk 

Arçelik Quantum Dot TV’de, en gerçek beyazı ve en canlı renkleri elde etmeyi sağlayan Quantum Color Gamut teknolojisi sayesinde daha zengin gerçek renklerden oluşan etkileyici bir görüntü sunuluyor.

Hiç olmadığı kadar zengin ve gerçek renklerin elde edilmesini sağlayan Quantum Dot teknolojisinin nano boyuttaki parçacıkları sayesinde Arçelik Quantum Dot TV; Standart Led TV’lerden farklılaşıyor. TV’nin geleceği olan devrimsel Quantum teknolojisinde bulunan nano parçacıklar; boyutlarına göre farklı renkte ışık yayarak çok daha zengin bir renk uzayı elde edilmesini sağlıyor.

Ayrıca Arçelik Quantum Dot TV’de 1 milyar renk sunan 10 bit panel teknolojisi ile standart TV’lere nazaran 64 kat daha zengin renk paletine ulaşmak mümkün oluyor.

QHDR ile daha dinamik parlaklık

HDR yani yüksek dinamik aralık teknolojisi, görüntüdeki çok parlak ve karanlık alandaki detayların bile net görünmesini sağlıyor. Arçelik Quantum Dot TV’lerinde kullanılan QHDR teknolojisi sayesinde; HDR özelliğine sahip Standart TV’lerden üstün olarak; nano parçacıkların sağladığı zengin renkler ve ultra parlak ekran ile tüm detayları gerçeğe en yakın şekilde sunabilen görüntü kalitesi elde ediliyor.

Arçelik Quantum Dot TV görüntü teknolojisine ek olarak, tasarım ve ses konusunda da iddialı. Metalik tasarımı bakır ve siyahın eşsiz uyumuyla bir arada sunan Arçelik Quantum Dot TV, ilgi çekici şıklıkta bir ürün. DTS Premium Sound teknolojisi ile üstün TV izleme deneyiminin olmazsa olmazlarından ses kalitesini de en üst seviyede sunuyor.

Arçelik, nanoteknoloji ürünü Quantum Dot TV’sini; 55” ekranda 5.999 TL’ye ve 65” ekranda 8.999 TL’ye tüketicileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Hızlı Giriş ile şifre unutma derdine son