Home Genel Türkiye’de kripto para madenciliği yasak mı?

Türkiye’de kripto para madenciliği yasak mı?

0
Rusya kripto paralar hakkında açıklama yaptı

Son dönemde TV ekranlarına çıkan bazı haberler kafaları iyiden iyiye karıştırmış durumda. Peki Türkiye’de kripto para miningi konusunda bir yasak var mı? İşte detaylar.

Türkiye’de kripto para madenciliği yasak mı? Son günlerde TV kanallarında kripto paralara dair pek çok haber çıkıyor. Bu haberlerden en çok dikkat çekeni ise şüphesiz kripto para üretimi yapılan yerlere gerçekleşen baskınlar diyebiliriz.

Peki Türkiye’de kripto paralar üzerinden madencilik yapmak yasak mı? Neden kripto para üretimi yapılan yerlere baskın yapılıyor? Dilerseniz şimdi bu konuya bir açıklık getirelim.

Bilindiği üzere Türkiye’de kripto paraların kullanımı yasak değil. Yani bu işi kripto para platformları üzerinde legal bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki söz konusu kripto para madenciliğine geldiğinde herhangi bir yasak söz konusu oluyor mu?

Türkiye’de kripto para madenciliği yasak mı?

Hemen belirtelim. Hali hazırda kripto para madenciliği yapmak Türkiye’de suç değil. Yani bunun suç olduğunu belirten bir durum söz konusu değil. Peki o zaman suç değilse neden baskınlar yapılıyor? Cevap gayet basit. Bu baskınların temel nedeni, madencilik yapılan ekran kartı ya da ASIC makinaların kaçak yollarla ülkeye sokulmuş olması. Yani aslında ortada kaçakçılık temelli bir suç bulunuyor.

Eğer baskında makinaların faturaları ibraz edilseydi muhtemelen bir sorun çıkmazdı. Yani hali hazırda Türkiye’den yasal yollarla alınmış makinalar ile madencilik yapmak suç değil.

Samsung Galaxy S21 FE kesinleşen tasarımı ile dikkat çekiyor

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version