Türk Telekom PİLOTT’a ODTÜ’den Kristal Ağaç Ödülü

Turk Telekomda Sok Sorusturma

Türk Telekom PİLOTT, başarısını ödüllerle tescillemeye devam ediyor. Türkiye’de ilk kez özel sektör bünyesinde hayata geçirilen girişimleri hızlandırma programı PİLOTT, ODTÜ Kristal Ağaç Ödül Töreni’nde ‘Yılın Girişimci Destekçi Kurumu’ ödülünün sahibi oldu.

Türk Telekom, ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kristal Ağaç Ödül Töreni’nde PİLOTT Girişimcilik Programı ile ödül kazandı. 2014 yılı içerisinde fark yaratmış, yenilikçi düşüncelerini hayata geçirmiş ve başarılı olmuş girişimcileri ve kurumları ödüllendirmek amacıyla ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen Kristal Ağaç Ödül Töreni’nde PİLOTT, ‘Yılın Girişimci Destekçi Kurumu’ seçildi.

Kristal Ağaç Ödülü’nü Türk Telekom adına PİLOTT Yöneticisi Duygu Öktem aldı. PİLOTT, girişimci adaylarını başarılı işler yapmaya teşvik etmesi ve girişimcileri en çok destekleyen program olması sebebiyle ödüle layık görüldü.

Kristal Ağaç Ödülü_PiloTT

PİLOTT ile hayaller gerçek oluyor

PİLOTT ile birlikte Türk Telekom, girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve girişimcileri desteklemeyi hedefliyor. Program ile sektöre ve Türk Telekom Grubu’nun hizmet ağına katkı sağlayabileceği öngörülen girişimciler, Türk Telekom’un bilgi birikiminden, kanallarından ve altyapı imkanlarından yararlanabilmenin yanı sıra Türk Telekom’la stratejik ve ticari iş birliği geliştirme fırsatı yakalıyor.

Programın sonunda seçilen ilk 3 girişim Silikon Vadisi’ne yaptıkları seyahat ile dünyanın önemli girişimci ve yatırımcılarıyla bir araya gelerek birlikte potansiyel yatırım ve iş birliği fırsatlarını değerlendirme şansı yakalıyor.

Türkiye girişimcilik ekosistemine başarıyla entegre olan program, iki dönemde 700’ün üzerinde başvuru aldı. 21 girişim başarıyla mezun olurken, 5’i yatırım aldı, 5’i Türk Telekom’un iş ortağı oldu. 1 proje Türk Telekom Grubu tarafından satın alınıp müşteriye ulaşırken, 11 projenin de Türk Telekom ile ticari iş birliği süreci devam ediyor.

GSM Operatörleri Üzülecek WhatsApp’a Sesli Arama Geldi