Türk Telekom LG K8 video inceleme


Ülkemizde TürkTelekom markası altında satılan TürkTelekom LG K8 , 5 inç ekranı, düşük performanslı LTE modülü, düşük güçte çalışan işlemci ve minimum bellek miktarı ile piyasada satılıyor.

LG K8 ’in üzerinde 5 inç büyüklüğünde bir IPS ekran var. 1280×720 piksel çözünürlüğüne sahip olan bu ekran 351 cd/m²’lik parlaklık değeri ile yetersiz kalıyor.  Günümüzde giriş seviyesi telefonlar daha yüksek parlaklık değerleri ile satılıyorlar. Bu da ister istemez ürünün siyah değerini de etkiliyor. Yaptığımız testlerde siyah değerinin daha çok koyu griye kaçtığını gördük. Bununla birlikte kontrast ve ekranın renk spektrumunun düşük olması, ekran renklerinin canlılığını olumsuz yönde etkiliyor. Burada en çok etkilenen renk Mavi. Mavi renk tonları ideal değerlerinden çok uzak olduğunu söylemeliyiz.

LG K8’in sahip olduğu düşük parlaklık değeri, kullanıcıyı güneşli ortamlarda çok zor bir durumda bırakıyor. Ekran içeriği bu ortamda ne yazık ki ayırt edilemiyor.

TürkTelekom K8, 1.4 Ghz saat frekansında çalışan Qualcomm Snapdragon 425 işlemcisini kullanıyor. MicroSD kart ile 32 Gbyte eklenebilen 16 Gbyte kapasiteli K8, ne yazık ki 1.5 Gbyte’lık bellek kullanıyor. Benzer ürünler 2 Gbyte’lık bir bellek kullanırken 1.5 Gbyte’lık bir bellek kapasitesi çok yetersiz kaldığını söylemeliyiz.

Benzer bir durum Adreno 308 grafik yongası için de geçerli. TürkTelekom K8 ile performans isteyen yeni nesil oyunları oynamak veya uygulamaları açmak neredeyse imkansız

Pil konusuna gelince tam tersi bir durum söz konusu. TürkTelekom K8 yaklaşık 2 gün boyunca şarj olmadan çalışabiliyor. Tam yük altında ise rahatlıkla 10 saat çalışabiliyor.

iPhone Güney Kore malı olma yolunda ilerliyor


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git