Trend Micro, 136 bin Çalıntı Kredi Kartı Bilgisini Kurtardı

Hackerlar Suan Neler Yapiyor

Trend Micro, son yaptığı araştırmalar ışığında Brezilya’lı siber korsanların kimliklerini ortaya çıkarttı. Yapılan takiple birlikte 136 bin çalıntı kredi kartı bilgisinin yanında birçok sahte kimlik belgesi de ortaya çıkartıldı.

Trend Micro tüm dünyada siber suçluları deşifre etmeye devam ediyor. Yapılan takipte Brezilyadaki 400’e yakın benzin istasyonu ve dükkanda kullanılan PoS cihazlarının üzerinden yapılan kredi kartı hırsızlığı ortaya çıkartıldı. Buradan elde edilen bilgilere göre siber suçluların elinde 107 bin Visa, 20 bin MasterCard ve kalanı da diğer kredi kartı şirketlerinden olmak üzere toplamda 136 bin çalıntı kredi kartı bilgisi olduğu belirlendi.

Trend Micro uzmanları Rus siber suçluların bilgi paylaşımı yaptığı forum sitelerinde sürekli gündemde olan Virtual Skimmer isimli PoS cihazlarını hedef alan zararlı yazılımı takip etti. Brezilyalı siber suçluların da işin içinde olduğu ortaya çıktı.

Hackerlar Suan Neler Yapiyor

Siber suçluların internet üzerindeki veri deposunu keşfeden Trend Micro bu kişilerin birçok sahte kimlik, pasaport, kişilere ait özel veriler ve çeşitli belgelerin taslaklarından oluşan bir depolama alanı oluşturduklarını ortaya çıkarttı. Burada birçok kredi kartı ve banka hesabıyla ilgili hesap özetleri de bulundu.

Brezilyalı siber suçlular Dünya Kupası’nı sömürüyorlar

Brezilyalı siber suçlular Dünya Kupası organizasyonunu kullanarak birçok çevrimiçi dolandırıcılık ve siber saldırı gerçekleştirdi. Trend Micro siber suçluların sahte FIFA siteleri üzerinden 3 bin 900 dolara varan fiyatlarla sahte Dünya Kupası biletleri sattığını ortaya çıkartmıştı. En son deşifre edilen Brezilyalı siber suçluların da Dünya Kupasıyla ilgili çevrimiçi dolandırıcılık sitelerine sahip oldukları ortaya çıkartıldı.

GTA 5′in PC Sürümünün Satışa Sunulacağı Tarih Belli Oldu!