Ana SayfaGenelTikTok avatar özelliği kullanıma açılıyor: Sanal karakterler oluşturabileceksiniz

TikTok avatar özelliği kullanıma açılıyor: Sanal karakterler oluşturabileceksiniz

TikTok avatar özelliği artık tamamen kullanımı açılıyor. Bu özellik son yıllarda en fazla tercih edilenler içerisinde yer alıyordu.

Herkesin büyük bir merakla beklediği TikTok avatar özelliği sonunda kullanıcılarla buluşuyor. Birçok kişi tarafından merak edilen bu özellik sonunda dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisine daha geliyor. Çinli şirket son açıklamasında avatar özelliğinin onaylandığını ifade etti.

TikTok avatar özelliği

Bu yeni özellik ile birlikte kendi avatarlarınızı oluşturup arkadaşlarınız ile paylaşmanız mümkün olacak. Bu yeni özelliğin kullanıcılara sanal bir dünyada keyifli vakit geçirteceği tahmin ediliyor. Neredeyse tüm sosyal medya devleri tarafından avatar özelliği kullanılıyordu.

TikTok avatar özelliği kullanımda

Facebook’un da en yakın rakibi olarak görülen TikTok birçok yeni güncelleme alıyor. Bu güncellemeler ile birlikte sosyal medya devi büyümeye devam ediyor. Uygulamanın efektler bölümünde artık avatar araması yapılabilecek. Bu aramayı yaptığınıza karşınızda birçok seçenek çıkacak. Kendi avatarınızı istediğiniz gibi şekillendirebileceksiniz.

TikTok avatar özelliği

TikTok tarafından sunulan bu yeni özelliğin en fazla dikkat çeken tarafı ise hiç şüphesiz özelleştirilebilir oluşu ile ilgili. Kullanıcılar uygulama içi sanal karakterlerini istediği gibi şekillendirebilecek. Aksesuarlar, saç stilleri ve piercing kullanılabilecek.

Yeni avatarlar büyük bir özgürlük sunacak

Yeni avatarların büyük bir özgürlük sunması bekleniyor. Sosyal medya uygulamalarında oluşturulan sanal karakterler büyük bir popülerliğe sahip. Bu avatarlar sayesinde insanlar kendisini yeniden şekillendirebiliyor. TikTok bunu birkaç adım daha öteye taşımak istiyor. Bunu yapabilmesi için avatarları çok fazla özelleştirmesi gerekiyor.

TikTok, yeni ekran süresi kontrolleri ekliyor

Avatarlar ile ilgili en büyük problem platformlar arası geçişin olmaması. Yani TikTok üzerinden oluşturacağınız bir avatarı Snapchat ile kullanmanız imkansız hale geliyor. Hangi şirketin uygulaması üzerinden avatar oluşturduğunuz büyük öneme sahip. Sadece o şirketin uygulamaları içerisinde avatarlarınız geçerli oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting