Tesla Gigafactory’de son durum! – Video


Dünyanın en büyük üretim tesislerinden biri olarak hazırlanan Tesla Gigafactory’den son durum bir video ile karşınızda.

Elektrikli otomobil markası Tesla’nın inşaatı bir süredir devam eden üretim tesisi Gigafactory, büyüklüğü ve kapasitesi ile hayranlık uyandırıyor. Nevada çölünün ortasına kurulan fabrika, dünyanın en yüksek kapasiteli pil üretim tesislerinden biri olacak. Panasonic ile işbirliğine giden Tesla, kendi pil hücrelerini bu fabrikada üretecek. Üretilen piller, Tesla marka araçlarda kullanılacak.

2014 yılında başlanan inşaatın 2018 yılında tamamlanması bekleniyor. Elon Musk’ın hayallerinin gerçeğe dönüşeceği fabrika, yılda 500.000 Tesla marka araç üretme kapasitesine sahip olacak.

Tesla Gigafactory, toplamda 500.000 metrekare operasyonel alan içerisinde,  200.000 metrakare kapalı üretim tesisinden oluşacak. Havadan yapılan çekimlerden fabrikanın büyüklüğü net bir şekilde görülebilir.

Bu devasa fabrika hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce Tesla geleceğin otomobili olabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Tesla Gigafactory Ağustos 2017

iPhone 8’den beklenen 8 yeni özellik!


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git