Steam indirimleri görkemli başladı!

Steam yaz indirimleri 2020

Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan Steam ile ünlü oyun şirketi Ubisoft arasındaki sorunlar çözüldü. Ubisoft oyunları Steam’a geri dönecek.

Steam indirimleri görkemli başladı! Steam’in her geçen gün popülaritesini arttırması her ne kadar oyuncular için güzel ve sorunsuz bir durum olsa da, oyun şirketleri için aynı şeyi söylemek çok mümkün değil. Eğer oyun şirketi nispeten sınırlı sayıda oyuna sahipse, çoğu zaman Steam’in kurallarına göre oynamayı kabul ediyor. Ancak piyasanın köklü isimlerinin “ben bu oyunu bozarım” şeklinde çıkışlar yaptığını birçok defa görmüştük ki bunların sonuncusu da Ubisoft’tu.

Steam Deck 2

Fransız oyun devi, 2019 yılında yaptığı açıklamayla, o tarihten itibaren oyunlarının Steam’de listelenmeyeceğini duyurmuş ve başta Assassin’s Creed olmak üzere pek çok oyun bu açıklamanın ardından Steam’den çekilmişti. Aradan geçen 3 senenin sonunda artık her ne değiştiyse, Ubisoft yeni bir açıklama yaptı ve 6 Aralık tarihinden itibaren kademeli olarak Steam’e geri döneceğini duyurdu.

Steam Türkiye

Steam indirimleri görkemli başladı!

Tabi Steam’de yer alacak olan ilk Ubisoft oyunu ise Assassin’s Creed Valhalla olacak. Anno 1800, Roller Champions ve daha pek çok oyun ise, Ubisoft’un yaptığı “kademeli dönüş” planı çerçevesinde ilerleyen günlerde içerisinde yeniden Steam’de listelenecek. Ancak bu oyunlar için şimdilik bir tarih verilmediğini de belirtelim.

Steam yaz indirimleri 2020

Peki ne oldu da Fransız oyun devi aradan geçen 3 senenin ardından kararından vazgeçti? Bu konuya ilişkin ne Steam’den ne de Ubisoft’tan yapılan bir açıklama yok. Ancak aralarındaki problem her neyse, artık bunun tamamen çözüldüğünü söyleyebiliriz ki bu da en çok oyunseverlerin işine gelecektir.

Vivo Pad yeni rengiyle piyasaya sürülüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir