Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Sony Yeni Fotoğraf Makinesi α58 Türkiye'de Satışa Sundu!

Sony Yeni Fotoğraf Makinesi α58 Türkiye’de Satışa Sundu!

Sony, yeni α58 değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi ile hayatın her anını ölümsüzleştirmeye olanak tanıyor. Değiştirilebilir lensli fotoğrafçılıkta yeni olsanız bile, kompakt fotoğraf makinenizin çok ötesine geçen görüntü kalitesinin yanı sıra çok daha yüksek fiyat etiketli DSLR’ınızdan bekleyeceğiniz özelliklerin tadını çıkarmanızı sağlıyor.

20,1 megapiksellik muhteşem çözünürlük

α58’in merkezinde, yaklaşık 20,1 efektif megapiksellik, son derece yüksek çözünürlüğe sahip yepyeni Exmor APS HD CMOS sensör yatıyor. Sensör, istisnai ölçüde detaylı, düşük gürültülü fotoğraflar ve Full HD videolar için geliştirilmiş  BIONZ görüntü işleme motorunun yanı sıra ISO 100 ila 16000 arası son derece geniş bir hassasiyet aralığı ile bir araya geliyor.

35 farklı değiştirilebilir lensten dilediğinizi seçin

Yeni Sony α58, iki tele converter de dahil olmak üzere 35 adet değiştirilebilir A-mount lens yelpazesinden seçim yapmanızı ve loş ışıklı iç mekanlardan zayıf ışıklı sahnelere kadar neredeyse her türlü ışık koşulu altında kusursuz görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Fotoğraf makinesini elinizde tutarak çekim yapıyor olsanız dahi, SteadyShot INSIDE resimleri net ve dengeli tutarak titremelerin sıklıkla bir endişe kaynağı olduğu daha düşük deklanşör hızları veya yüksek zum ayarlarında güvenle çekim yapmanıza izin veriyor.sony alfa a58

Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’nin farkını yaşayın

Sıradan DSLR fotoğraf makinelerinin aksine, Sony’nin sunduğu SLT fotoğraf makinelerinde ışığı ana görüntü sensörünün yanı sıra ayrı bir otomatik netleme sensörüne yönlendiren Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi kullanılıyor. Bu ise siz döndürülebilir LCD veya yüksek çözünürlüklü, yüksek kontrastlı OLED Tru-Finder üzerinden sahnelerin kompozisyonunu yaparken, nesne ve kişilerin her zaman net şekilde odakta kalması anlamına geliyor. Ayrıca, sizi yavaşlatacak herhangi bir ayna olmadığından, hızlı,kesintisiz çekim sırasında veya Full HD video çekerken, kesintisiz canlı görüntü ön izlemenin de tadını çıkarmanızı sağlıyor.

Spor, vahşi yaşam ya da aile çekimi, her anınızı ölümsüzleştirin

α58, spor, vahşi yaşam veya aile ve arkadaşlarınız ile anlık olarak ortaya çıkan eğlence gibi anı yakalamanız için ideal bir ortak olarak öne çıkıyor. Tele-zoom Continuous Advance Priority AE modu, saniyede 8 karelik yüksek hızlı net görüntü çekimi ile o önemli anı daha da yakınlaştırıyor. Yüksek performanslı 15 noktalı AF sistemi artık daha hızlı, daha doğru nesne takipli AF Kilitleme özelliğini de sunuyor. Dolayısıyla, artık bir jimnastikçinin atletik zarafetini veya vahşi yaşamdaki hayvanların görüntülerini, takip ettiğiniz kişi veya hayvan hareket halindeyken bile son derece net şekilde odaklanmış, sürekli fotoğraflar ile yakalayabiliyor.

Sony Alfa A58 001

Daha güçlü, profesyonelce çerçevelenmiş kompozisyonlar

Önceki modellerde sunulan Otomatik Portre Çerçeveleme özelliği şimdi çok yönlü olan Otomatik Nesne Çerçevelemeye dönüşerek daha iyi görünen, daha profesyonel sonuçları zahmetsizce elde etmenizi sağlıyor. α58; bir kişi, iki kişi veya hatta makro ve hareket eden nesneler olmak üzere sahnede ne olduğunu inceleyerek daha güçlü, profesyonelce çerçevelenmiş kompozisyonlar yaratmak için görüntüyü otomatik olarak kırpıyor. Sony’nin  Süper Piksel  Çözünürlük Teknolojisi sayesinde, kırpılmış görüntüler orijinal poz ile aynı çözünürlüğü de koruyor.

15 sanatsal fotoğraf makinesi içi uygulama

Mod kadranı üzerinde anında seçilebilen Resim Efekti, Toy Camera, Tek ve Kısmi Renk gibi 15 sanatsal fotoğraf makinesi içi uygulamadan oluşan palet içinden seçim yapmanıza da imkan veriyor.

Yeni OLED Tru-Finder

Çekimlerinizi çerçevelemek, netlemek ve görüntülemek, yeni OLED Tru-Finder ile de büyük bir zevke dönüşüyor. Bu parlak, yüksek çözünürlüklü elektronik vizör, fotoğraf makinesinin ayarlarını gerçek zamanlı olarak yapmanın sonuçlarını en iyi şekilde ortaya koyuyor. Poz telafisi, diyafram açıklığı, ISO, beyaz dengesi, Resim Efekti ve diğer parametrelerindeki ayarların sonucunu çekimden sonra değil, hemen önce görmeye olanak tanıyor. Bu, mükemmel kompozisyonu güvenle elde etmenin de harika bir yolunu sunuyor.

TRILUMINOS Color destekli ilk değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi

Sony’den α58, yeni TRILUMINOS Color için destek sağlayan ilk A-mount değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Video ve fotoğraflarınızı, TRILUMINOS Display’ desteğine sahip herhangi bir BRAVIA Televizyon üzerinde oynattığınızda, canlı, ultra gerçekçi renklerden oluşan dramatik ölçüde genişletilmiş bir palet görülebiliyor.

Sony’nin sunduğu yeni Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojili α58 dönüştürülebilir lensli fotoğraf makinesi Nisan 2013 tarihinde piyasaya sürülecek.

Teknik özelikler

 

SLT-A58

Görüntü Sensörü Exmor APS HD CMOS
Efektif piksel 20,1 megapiksel (yaklaşık)
Hassasiyet aralığı ISO 100 – 16000 (Çoklu Kare NR ile 25600)
Otomatik netleme sistemi 15 nokta aşama algılamalı 3 çapraz sensörlü Live View AF;  orjinalini kullanalımAE modunda AF izleme ile
Sürekli çekim (azami) Saniyede 5 kare (Saniyede 8 kare in Tele-zoom Continuous Advance Priority AE mode)
Videokayıt Quick AF Full HD Video(AVCHD 1920×1080, 50i/25p)
Elektronik vizör %100 alan kapsamalı OLED Tru-Finder
LCD Ayarlanabilir açılı 460k-noktalı 6,7 cm (2.7-tip)
Görüntü düzeltici fonksiyonlar Otomatik HDR; Alacakaranlıkta Elde Çekim; Panoramik Çekim; Anti Motion Blur; Çoklu Kare Gürültü Azaltma
Görüntü sabitleme sistemi SteadyShot INSIDE
Dahili flaş GN 10
Arayüz HDMI; Çoklu Arayüz Yuvası; Çoklu Terminal; Memory Stick Duo / SD kart yuvaları
Resim Efekti 11 mod, 15 efekt
Boyutlar 128,6 x 95,5 x 77,7 mm (yaklaşık)
Ağırlık (sadece gövde) 492g (yaklaşık)
Çekim süresi Tru-Finder kullanılarak: 690 resim

LCD kullanılarak: 700 resim

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting