Son günlerini yaşayan 25 yıllık efsane; SMS


İlk SMS yani kısa mesaj günümüzden tam 25 yıl önce bugün yani 4 Aralık’ta atılmıştı. Aradan geçen yıllar önce bu teknolojiyi zirveye çıkardı, sonrasında ise yok olmanın eşiğine getirdi. Peki ilk SMS kimin tarafından atılmıştı? Ya da kısa mesajlarda bulunan 160 karakterlik kısıtlama kimin fikriydi? İşte tüm bunları, ilk SMS’in atılışının 25. yılında masaya yatırıyoruz.

SMS ile geçen güzel dönemler

Şimdilerde SMS kullanımı neredeyse kalkmış durumda. Çünkü bu işlevi görecek olan tonlarca uygulama mevcut. Birçok akıllı telefon kullanıcısı kısa mesaj yerine WhatsApp ve benzeri uygulamalardan mesajlaşmayı tercih ediyor.

Bu durumun sebebi ise son derece basit. Whatsapp ve benzeri uygulamalar kısa mesajlara oranla çok daha kullanıcı dostu diyebiliriz. Peki hep böylemiydi? Tabi ki hayır. O öve öve bitiremediğimiz 3310 dönemlerinde Whatsapp vs. yoktu. Dilerseniz zamanda kısa bir yolculuğa çıkalım.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git