Snapdragon 810 ve Snapdragon 820 performans farkı!


Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 820, mobil dünyanın en merak edilen işlemcilerinden biri. Peki ama Snapdragon 820 ve Snapdragon 810 arasında nasıl bir performans farkı olacak? Snapdragon 810 ve Snapdragon 820’nin performans farkı haberimizde.

samsung-galaxy-s7-qualcomm-snapdragon-820

Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 820 henüz üreticilere ulaşmadı. Dolayısıyla Snapdragon 820 kullanan herhangi bir akıllı telefon şuan piyasada yok. Ancak Snapdragon 810 kullanan modeller var. Qualcomm’un iddiasına göre CPU ve GPU özelliklerinde yaklaşık olarak %50 fark yaratacak olan Snapdragon 820, aynı zamanda güç tüketimi konusunda çok daha verimli olacak. Dolayısıyla daha uzun pil ömürlerinden bahsetmek mümkün olacak.

Yeni Snapdragon 820 işlemci, Ekim ayında üretilmeye başlanacak. Şimdiden Samsung’un Galaxy S7 modeli için bu işlemciyi düşündüğüne dair daha önce bazı bilgileri sizlere aktarmıştık. Snapdragon 820 kullanacak olan ilk model Galaxy S7 olabilir. Sonuç itibariyle önümüzdeki bir, iki ay boyunca bu işlemciyi kullanan herhangi bir telefon göremeyeceğiz ancak bu işlemcinin performansı hakkında fikir sahibi olabileceğimiz bazı bilgiler ortaya çıktı. Bilgilerin kaynağı Weibo.

snapdragon-810-ve-snapdragon-820-performans-karsilastirmasi

Yukarıdaki grafikte yeşil renk, Snapdragon 810’u temsil ediyor. Turuncu ve kırmızı renkler ise Snapdragon 820 işlemciyi temsil ediyor. Turuncu renk Snapdragon 820’nin ilk versiyonu, kırmızı ise son versiyonu. Bu grafiklere bakarak %50’lik bir performans artışından bahsetmek mümkün değil ancak farklı özelliklerin karşılaştırılması olabilir. Grafikler resmi olarak yayınlanmadığı için neyin ne olduğu tam olarak belli değil. Fakat Snapdragon 820’nin AnTuTu isimli performans testinde 70.000’li puanlara kolayca erişebildiğini belirtelim.

Xiaomi, Apple’a meydan okudu: Xiaomi Mi 4c


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Snapdragon 810 ve Snapdragon 820 performans farkı! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. sibel diyor ki:

    bazı siteler snopdrapgom 810 bulunan telefonları sorun yaratması sebebi ile kötülemişler bu konudaki düşünceniz nedir ?

    1. Can Devecioğlu diyor ki:

      İlk nesil Snapdragon 810’larda ısınma sorunu mevcut ancak sonrasında böyle bir sorun yok.

Sayfa başına git