Ana SayfaCep TelefonuSamsung’dan Uygulamalara Ödül Yağmuru

Samsung’dan Uygulamalara Ödül Yağmuru

Samsung, Samsung Smart App Challenge 2012 yarışmasını kazanan uygulamaları açıkladı. Dünya çapındaki yarışmada, uygulama geliştiricilerin GALAXY Note ve GALAXY Tab serisi akıllı mobil cihazlar için geliştirdiği yeni uygulamalar değerlendiriliyor.

‘Samsung için Geliştirilen En İyi Uygulama’ ve ‘En İyi S Pen Uygulaması’ olmak üzere iki kategoride yapılan yarışma, Mayıs-Eylül ayları arasında olmak üzere beş ay boyunca devam etti. ‘En İyi S Pen Uygulaması’ kategorisinde kazananlar, uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından seçildi. Öte yandan, ‘Samsung için Geliştirilen En İyi Uygulama’ kategorisinin kazanan uygulamalarını tüketici satışları belirledi. Yarışma, 70 ayrı ülkeden gelen katılımcılarla gerçekleşti ve 80 adet uygulama yarışmanın galibi oldu.

4,08 milyon dolar tutarındaki rekor nakit ödül havuzundan, kazanan uygulama geliştiricilerine ödülleri dağıtılacak. Kazanan katılımcılar ayrıca bir dizi ek pazarlama ve promosyon olanağının da sahibi olacak. ‘En İyi S Pen Uygulaması’ kategorisinde büyük ödül, İtalyan şirketi SpinVector’un ‘From Cheese’ uygulamasının oldu. Uygulama kullanıcıya, S Pen ile ekranda bir koku izi çizerek, bir fareyi, bir peynire doğru yönlendirme imkânı sunuyor. Uygulamanın bu yaratıcı özelliği jüri üyelerinden çok sayıda olumlu yorum aldı. ‘Samsung için Geliştirilen En İyi Uygulama’ kategorisinde ise, GALAXY Note ve GALAXY Tab serisi cihazlar tarafından en çok indirilen 60 adet uygulama, kazanan uygulamalar olarak seçildi.

Kazanan uygulama sayısında birinci sırayı Çin aldı. Çin’i Güney Kore ve Polonya takip etti. 

Kazanan uygulamalar, Samsung Uygulamalarının yer aldığı samsungapps.com web sitesinde, GALAXY Note ve GALAXY Tab cihazı kullanıcılarına tanıtılacak. Uygulamalar ayrıca yarışmanın internet sitesi smartappchallenge.com’da da görülebilecek. 

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU