Ana SayfaHaberSamsung'dan Soçi 2014 Kış Olimpiyatlarına Büyük Destek

Samsung’dan Soçi 2014 Kış Olimpiyatlarına Büyük Destek

Dünyada en çok gelecek vaat eden sporcuları bir araya getiren “Samsung Takımı” ve dünyada daha fazla sporseverin Olimpiyat Oyunları’na iştirak etmesini ve tüm etkinliklerle ilgili güvenilir ve hızlı bilgilerin sunulmasını amaçlayan bir iletişim platformu olan WOW (Wireless Olympic Works – Kablosuz Olimpiyat Çalışmaları), “Herkesin Olimpiyat Oyunları” kampanya stratejisinin bir parçası olarak Samsung’un girişimleri arasında yer alıyor.

Ayrıca Samsung, blog yazarlarını Olimpiyat Oyunları ve bu organizasyon çerçevesinde gerçekleştirilen diğer etkinlikler hakkında yazı yazmaya davet eden, uluslararası “Samsung Global Blogger” programını da devam ettirmeyi planlıyor.

Samsung’un  marka elçisi Sharapova oldu

“Samsung Takımı” programı çerçevesinde sporcuların bir dizi aktiviteye katılımı ve Samsung’un yenilikçi mobil teknolojilerini kullanmaları ile hem Olimpiyat Hareketi’nin tanıtımı hem de sporcular ile sporseverler arasında kişisel bir bağ kurulması hedefleniyor. Samsung’un bu girişimi sayesinde, Olimpiyat Oyunları daha çok sporsevere erişilebilen bir organizasyona dönüşüyor olacak.

Samsung bugün, küresel pazarlama kampanyasında yer alacak ve Soçi 2014’e hazırlık sürecinde sporseverlerle iletişimi kuracak olan Rus atletlerden oluşan ilk takımını açıkladı. Yola ilk etapta Elizaveta Tuktamisheva, Nikita Krukov ve Tatyana Borodulina ile çıkan “Samsung Takımı”, tüm dünyadan farklı spor dallarında yarışan sporcuları bir araya getirecek.SamsungSochi 2014

Tatyana Borodulina“Samsung Takımı’nın bir parçası olmaktan büyük onur duyuyorum. Samsung’un tüm dünyadaki sporseverlere Olimpiyat Hareketi’ni, sporu ve sağlıklı yaşamanın yollarını tanıtmayı hedefleyen kampanyasına katılmaktan ve özellikle de yeni nesle sporun tamamen kendine inanmak ve onu hayatının bir parçasına dönüştürmek olduğunu, kendimden yola çıkarak anlatacak olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

Samsung’un, 2014 Soçi Olimpiyat Oyunları Marka Elçisi Maria Sharapova da, insanları spor yapmaya ve Olimpiyat Oyunları’nın bir parçası olmaya teşvik etmeyi amaçlayan Samsung Takımı projesinde yer alacak.

Soçi’nin iletişimine Samsung’dan yenilikçi çözüm

Soçi 2014 için geliştirilen bir diğer girişim de WOW (Wireless Olympic Works – Kablosuz Olimpiyat Çalışmaları) adı verilen interaktif bir iletişim platformu. WOW platformu, “VIP”lerin, organizasyonda çalışanların ve yetkililerin oluşturduğu Olimpiyat Ailesi’nin, oyunlarla ilgili en son ve en güncel bilgilere, en yeni Samsung mobil cihazlar üzerinden ulaşmasına olanak sağlayacak. Dahası, bu benzersiz iletişim platformu, Soçi 2014 Kış Olimpiyatları için tüm dünyadaki kullanıcıların da erişimine açık olacak. Bu yenilikçi servis, sporseverler ve basın mensuplarının, Olimpiyatlar süresince oyunlarla ilgili güncel etkinlik programı ve hava durumu tahminlerinin yanı sıra oyunlarda alınan sonuçlar, madalya ve rekorlarla ilgili istatistikler gibi her türlü haber ve bilgiye, ücretsiz olarak, gerçek zamanlı erişmelerine olanak tanıyacak şekilde tasarlandı.

Samsung Electronics’in Başkan Yardımcısı ve Küresel Spor Pazarlama Bölümü Başkanı Yun Kook Lee konuyla ilgili açıklamasında;“Samsung, sporseverlerin aktif bir şekilde, her an, her yerde deneyimlerini paylaşmalarına olanak sağlayarak, Soçi 2014’ün gerçekten sosyal bir organizasyona dönüşmesine destek veriyor. Ayrıca, organizasyonun başarıya ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla Olimpiyat ailesine en gelişmiş kablosuz teknolojileri tedarik edeceğiz” dedi ve ekledi: “Olimpiyat sponsorluğumuz kapsamında, Samsung olarak, tüketicilerle duygusal bir bağ kurmayı ve küresel düzeyde iddialı bir marka oluşturmayı hedefliyoruz.

Soçi 2014 Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkanı ve CEO’su Dmitry Chernyshenko ise açıklamasında, “Samsung’un dünyanın dört bir yanından daha fazla insanı Olimpiyat Oyunları’nın bir parçası olmaya davet eden kampanya stratejisi, Soçi 2014 için oluşturduğumuz vizyona mükemmel uyum sağlıyor. Samsung’un pazarlama planlarını büyük bir memnuniyetle karşılıyor ve Olimpiyat ruhunun geliştirilmesinde önemli bir rol oynamasını bekliyoruz” dedi.

Samsung, kablosuz iletişim teknoloji ve kampanya girişimleri sayesinde, Londra 2012’nin herkese hitap eden bir Olimpiyat organizasyonuna dönüşmesine yardımcı olmuştu. Samsung, “Samsung Global Blogger” programı için dünyanın en yaratıcı 76 gencine hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim sunarak Olimpiyat Oyunları’nı yerinden izleme olanağı sağlamış ve “Samsung Umut Koşusu” kampanyası ile “Meşale Koşusu”nun kapsamını genişleterek, dünyada çok daha fazla insanın bu deneyimi yaşamasına olanak tanımıştı. Samsung’un en yeni akıllı telefonları, olağanüstü bir gösteri olan Açılış Töreni’nde kullanılmış ve Londra 2012 Olimpiyatları boyunca hem Olimpiyat Köyü’nde hem de Londra’nın tamamında tanıtımları yapılmıştı.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU