Ana SayfaCep TelefonuSamsung Galaxy S4 Akıllı Telefonun Teknik Özellikleri Detaylandı!

Samsung Galaxy S4 Akıllı Telefonun Teknik Özellikleri Detaylandı!

Son dönemin en çok merak edilen akıllı telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S4 ’ün özellikleriyle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün içerisinde sizlere Samsung Galaxy S4’ün performans test sonuçlarıyla ilgili bilgiler aktarmıştık. Bu test sonuçlarına ek olarak Samsung’un yeni akıllı telefonuyla ilgili ilginç detaylarda ortaya çıktı. Teste katılan cihazın işlemcisi Exynos 5 Octa olarak gözüküyor. Bu işlemci 8 çekirdekli yapıya sahip. 8 çekirdeğin dördü Cortex A15, diğer dördü ise Cortex A7 çekirdeğe sahip. Böyle bir yapılandırmanın sebebi işlemci çekirdeklerinin farklı durumlarda güç tüketimi ve performansı dengelemesi açısından iyi bir çözüm oluşturuyor.  samsung galaxy s4

Tabii ki bu yeni işlemciyle birlikte kullanılacak grafik yongasının da üst seviye olması gerekiyor. Samsung bunun çin 533 MHz frekans hızına sahip PowerVR SGX-544MP3 GPU’sunu kullanacak. Bu grafik yongasının performansı da oldukça üst seviye sonuçlar elde etmenizi sağlayacak nitelikte. Bu yeni gelen haberlerle birlikte ürünün tasarımı hariç nerdeyse tüm detaylar ortaya çıkmış durumda. Bakalım Samsung’un kameralardan sır gibi sakladığı bu yeni akıllı telefonu ne zaman gün yüzüne çıkacak?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU