Robotik kol ile dövme yapıldı: 5G teknolojisi gücünü ispatladı

Yeni robotlar doğal gaz

Dünyanın en tuhaf olaylarından bir tanesi yaşandı ve robotik kol ile dövme yapıldı. Bunu sağlayabilen teknoloji ise 5G gibi yüksek bir sistemdi. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

Robotik kol ile dövme yapmak muhtemelen kulağa son derece tuhaf geliyor. Özellikle dövme gibi hassas olunması gereken bir alanda böyle bir teknolojinin kullanılması açıkçası hiç kolay değil. Ancak 5G bağlantısı kullanılarak bu çok kolay bir şekilde yapıldı. Hollanda’da gerçekleştirilen uzaktan dövme yapımı büyük ilgi topladı.

Oyuncu Stjin Fransen ile başka bir yerde bulunan dövme sanatçısı Wes Thomas birbirlerine yakın değildi. Fakat dövme yapılması gerekiyordu. Bunun için 5G teknolojisi kullanıldı. Robotik kol donanımına 5G sistemi entegre edildi. Böylece kolaylıkla hareket etmesi sağlandı.

5G teknolojisi her alanda kullanılabiliyor

Dövme işlemi 5G bağlantısı ile gerçekleştirildi ve kol çalıştı. Üstelik bu çalışmada hiçbir aksilik yaşanmadı. Son derece kontrollü bir şekilde devam eden dövme yapma işlemi hızlıca bitirildi. Ancak öncesinde uzun bir çalışma yapılması gerekiyordu.

robotik kol ile dövme

Hollandalı dövme sanatçısı bu yeni teknoloji ile birlikte kendisini kanıtlamış oldu. Ancak robotik kol ile dövme yapabilmek için sebze ve protezleri örnekleri kullanıldı. Bu sayede 5G ile sorunsuz bir dövme yapma işlemi gerçekleşti.

WhatsApp, sesli mesajların oynatma hızını değiştirmenize izin verecek

Robotun inşa edilmesi süreci ile herşey başladı ve uzun bir süre boyunca robot kollar tamamen oluşturuldu. Robotik kollar Tıp ve mühendislik gibi alanlarda kullanılabiliyor. Muhtemelen ilerleyen dönemlerde bu tür haberleri daha fazla göreceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir