9 yıllık PlayStation 4 satış rakamları ile şaşırtıyor!

PlayStation 4 8.00 güncellemesi

PlayStation 5 satışa sunulalı neredeyse 2 sene geçti. Fakat hala stok tarafında sorunlar yaşanması insanların PS4’e olan talebini azaltmadı. Sony’nin güncel oyunları PS4’e de getirmesi bu konsolun satış rakamlarını önemli ölçüde arttırmasını sağladı. İşte detaylar.

9 yıllık PlayStation 4 satış rakamları ile şaşırtıyor! Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde PS5’i satışa sunmuştu. Konsol devi, 2022 üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada bu konsolun şimdiye kadar 11.1 milyondan fazla sattığı açıkladı.

PlayStation 4 satışları

Peki 2013 yılında satışa sunulan ve yeni nesil konsollara rağmen hala popülaritesini kaybetmeyen PS4 şimdiye kadar ne kadar sattı?

Sony büyük merak oluşturan bu soruya da bir açıklık getirdi.

PlayStation 4 satışları

9 yıllık PlayStation 4 satış rakamları ile şaşırtıyor!

2013 yılından bu yana yaklaşık olarak 9 senedir raflardaki yerini koruyan PS4 şimdiye kadar 124 milyon adet satmış durumda. Gerçekten de bu satış rakamının büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 4 satışları

Muhtemelen önümüzdeki süreçte PS4 biraz daha satmaya devam edecektir. Fakat PS5 stoklarının bollaşması ve oyunların da yeni nesle özel hale gelmesiyle birlikte PS4 satışlarının sonlanacağını söylemek pek de yanlış bir ifade olmayacaktır.

Sony, PS4 ile bir önceki neslin tartışmasız lideri oldu. Aslında bu nesilde de şimdilik değişen bir şey yok. Keza PS5 satışları, Xbox Series satışlarının çok önünde. Aradaki farkın azalıp, azalmayacağını ise zaman gösterecek. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz. Zira Xbox satışlarının da Game Pass sayesinde giderek arttığını göz ardı etmememiz gerekiyor.

Google Pixel Türkiye pazarına mı giriyor? İşte şok gelişme!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir