Cüzdan hesaplarına uluslararası para transferi ilk kez United Payment’ta

United Payment

Daha önce yalnızca banka hesabı ya da debit/kredi kartlarına yapılabilen uluslararası para transferi, artık United Payment altyapısı sayesinde cüzdan hesaplarına da direkt gerçekleştirilebilecek. 

Bugüne kadar Türkiye’de yalnızca banka hesabı ya da debit/kredi kartları üzerinden yapılabilen uluslararası para transferi, United Payment ile Türkiye’de ilk defa dijital cüzdanlarda da gerçekleştirilebiliyor.

United Payment’ın geliştirdiği altyapı sayesinde Türkiye’de sunmaya başladığı cüzdana para transferi hizmetinin ilk örneği, TransferGo ve Turan uygulamaları arasında başladı. Bu hizmet ile dünya üzerindeki tüm TransferGo kullanıcıları Turan kullanıcılarına anında para transferi yapabilecek.

United Payment

‘Hizmetimizi tüm cüzdanlara sağlamaya hazırız”

 United Payment Türkiye Ülke Müdürü Adem Aykın, “United Payment olarak, ülkenin ve bölgenin en büyük para transferi operasyonunu yürütüyoruz. Geliştirdiğimiz teknolojiler ile finansal demokratikleşmeye katkı sunarken, yeni nesil tüketici ihtiyaçlarını ve kompleks gözüken yapıları kolaylaştırmayı önceliğimiz olarak görüyoruz. Tıpkı yıllar önce para transferi alanında bir ilki geliştirerek, bu alanda şeffaf, hızlı ve düşük komisyonlu para transferini mümkün kıldığımız gibi, bugün de cüzdana uluslararası para transferini Türkiye’ye getirdik. Bu adımı dijital cüzdan pazarını genişletmek için önemli bir hamle olarak görüyoruz. Artık banka hesabına sahip olmadan da uluslararası para transferi yapılabilecek. İlk aşamada TransferGo ve Turan uygulaması arasında gerçekleştirilecek bu hizmeti; ülkemizde hizmet veren diğer cüzdanlarda sağlamaya da hazırız” diye konuştu.

United Payment’ın sağladığı altyapı sayesinde TransferGo üzerinden para transferini kullanıcılarına açan Turan Kurucusu ve CEO’su Özgür Bayraktar: ‘‘Türk Devletleri için oluşturduğumuz para transferi hizmetini United Payment altyapısı ile alanında lider uygulamalardan biri olan TransferGo ile buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu sayede, Türkiye’de ilk kez bu hizmeti veren cüzdan olacağız” dedi.

İşbirliği İle ilgili konuşan TransferGo Türkiye ve Bölge Pazarlama Müdürü Baran Nalbantoğlu: “Avrupa’nın önde gelen para transferi şirketlerinden TransferGo olarak kullanıcılarımıza uluslararası transferlerini en hızlı, en kolay ve en düşük masrafla gerçekleştirmeleri için çalışıyoruz. Bu vesileyle değerli iş ortağımız United Payment ile bir ilke imza atarak, Türkiye’de ilk kez cüzdan hesaplarına uluslararası para transferini mümkün kıldık. Bunun ilk adımı olarak hizmetimizi, Turan kullanıcılarına açtık. United Payment altyapısı ile cüzdana sağladığımız para transferi hizmetini farklı dijital cüzdanlarda da başlatmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

TransferGo ile para transferi yapmak isteyenler App Store’lardan ya da TransferGo web sitesi üzerinden kolayca kayıt olarak işlemlerini gerçekleştirebilir. Turan uygulaması üzerinden TransferGo aracılığıyla para transferi almak isteyenler de Turan’ı App Store’lardan kolayca indirebiliyor.

Dijital beceri endişesi iş kaybetme korkusuna neden oluyor