Nokia, global pazarda ilk 3’ü hedefliyor!


Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı modellerle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Nokia, global pazarda ise ilk 3 arasına girmeyi hedefliyor. İşte detaylar.

Bir zamanların en popüler cep telefonu üreticisi konumunda bulunan Nokia, eski günlerine dönmek için kolları sıvamış vaziyette. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı modellerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Finli cep telefonu üreticisinin hedefleri ise hayli yüksek.

Konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Nokia Doğru Avrupa Pazarlama Şefi, firma olarak önemli işler başaracaklarını belirtti. HMD Global bünyesinde Nokia’nın önemli bir çıkış yakaladığını belirten yetkili isim, hedeflerinin ise global pazarda ilk 3 isim arasına girebilmek olduğunu söyledi.

Aslında global pazardaki ilk 3 isme bakarsak, Nokia’nın bu hedefinin çok da uçuk olduğunu söyleyemeyiz. Tabi ki Apple ve Samsung’u yakalamak hayli zor olacaktır. Fakat global pazarın üç numarası konumundaki Huawei’i devirmek, Nokia’nın Çin’de sağlayacağı başarıya bağlı. Hali hazırda Çin’de satışa sunulan Nokia 6’nın da son derece başarılı olduğunu düşünürsek, Nokia’nın ilk 3 hesaplarının çok da fantastik durmadığını söyleyebiliriz.

Tabi ki Nokia’nın zirve yürüyüşündeki en önemli rol, Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulan modellerine düşüyor. Finli cep telefonu üreticisi özellikle yeni 3310 modelinden çok umutlu. Bu model her ne kadar ucuz bir cihaz olsa da, satış rakamları bazında önemli bir seviyeye ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Açıkçası, kullanıcıların bu telefona olan eğilimi de Nokia’nın bu tezini doğrular nitelikte. Yine de bekleyip göreceğiz.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git