Home Genel Mozilla Firefox takip edilmenizi engelleyecek: İşte o yeni özellik

Mozilla Firefox takip edilmenizi engelleyecek: İşte o yeni özellik

0
Mozilla Firefox takip

Mozilla Firefox takip edilmenizi önleyecek yeni bir sistem geliştiriyor. Bu sistem ile birlikte kullanıcılar takip edilmekten kurtulabilecek. İşte merak edilen detaylar.

Mozilla Firefox takip edilmenizi önlemek için bazı ilginç yöntemler deniyor. Bu yöntemlerden en çok dikkat çekeni ise şirketlerin sizi takip etmesini engellemek oldu. Kullanıcı gizliliği konusunda büyük çalışmalar yapan tarayıcılar baş ağrısı yaşamak istemiyor. Özellikle Mozilla Firefox gibi platformlar bu noktada çok çalışıyor.

Ünlü internet tarayıcısı yeni geliştirdiği bir sistem ile birlikte sorgu parametre sıyırması isimli bir yöntem uyguluyor. Mesela Facebook gibi şirketler tıklamalardaki bağlantıları izlemek amacıyla özel bazı URL sorgu parametreleri kullanıyor. İşte bu parametreler sizin izlenmenize neden oluyor.

Mozilla Firefox takip edilmenizi istemiyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda Firefox tarafından URL sorgu parametrelerinin devre dışı bırakılacağı görülüyor. Birçok şirket kullanıcı verilerini takip etmek için URL üzerinden sistemlerini geliştiriyordu. Mozilla bunu engelleyecek.

Firefox kullanıcılarının ayarlar bölümünden gizlilik ve güvenlik butonuna tıklaması gerekiyor. Gelişmiş izlenme koruması seçeneği üzerinden bir değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Buradaki seçeneği sıkı olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Mozilla Firefox daha fazla koruma sağlamak istiyor

Firefox tarayıcısı daha fazla koruma sağlamak için çalışmalar yürütüyor. Böylece Google ile kıyaslandığında daha gizlilik odaklı olmak istiyor. Özellikle son dönemlerde kullanıcı verilerinin paylaşılması nedeniyle büyük bir tedirginlik vardı. Bu tür önlemler tedirginliği önemli ölçüde engelleyebiliyor.

Google, internet servis sağlayıcıları ile ilgili problem yaşıyor!

Google ise daha çok güncellemeler üzerinden ilerliyor. İnternet tarayıcısında yer alan güncellemeler sayesinde hem güvenlik açıkları engelleniyor hem de kullanıcı verileri sağlanmak isteniyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version