Ana sayfa Akıllı Telefon Motorola, 1000 personeli ile yollarını ayırıyor

Motorola, 1000 personeli ile yollarını ayırıyor

Lenovo bünyesinde hayatını sürdüren bir zamanların efsane markası Motorola, küçülmeye devam ediyor. Şirket yakın gelecekte 1000 personeli daha işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Teknoloji dünyası içinde bir zamanlar fırtınalar estiren şirketlerden biri olan Motorola bugünlerde oldukça zor günler geçiriyor. Son olarak Lenovo bünyesinde faaliyet gösteren şirket birtakım zorluklar nedeniyle 1000 personeli ile yollarını ayırma kararı aldı.

Geçen sene 3200 civarı personeli ile yollarını ayıran Motorola, şimdide 1000 personeli ile daha yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Firmanın toplamda 55.000 çalışanı bulunuyor.

Son gelişmelerle ise Motorola iş gücünün büyük bir bölümünü kaybetmiş gözüküyor. Google tarafından satın alınmadan önce 60.000 çalışana sahip olan firma son olarak açıklanana göre 5000 civarında çalışana sahip durumda.

Lenovo yaptığı satın alma hamlesinden sonra global olarak Motorola ile pazarda olacağını duyurmuş ve son olarakda yeniden Türkiye sınırlarında faaliyet göstermeye başlamıştı. Gelirlerde düşüş yaşamasının ardından fazla gördüğü personel ile yollarını ayırmayı seçmişti Çin menşeli teknoloji devi. Bu işten çıkarmalar ile Lenovo iyi bir miktar kar etmeye başlayacak.

Sonuç olarak akıllı telefon pazarında yaşanan bu rekabet birçok firmanın kar paylarının düşmesine ve bunun faturasınında çalışanlara çıkarılmasına olanak sağlıyor.

Windows 10 kullanıcı sayısı 400 milyonu geçmeyi başardı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler