Microsoft Surface Pro 4 kaleminin özellikleri belli oldu


Redmondlu teknoloji devi Microsoft, bugün itibariyle bir Windows 10 Mobile etkinliği düzenledi.

Bu Etkinlikte birbirinden ilginç ürünler tanıtıldı. Şimdi Surface Pro 4’te yer alan Stylus kalemin özelliklerine bakalım. Microsoft’un Surface Pro 4’ünde yer alan Stylus kalem, Surface Pro 3’de yer alan Stylus kalemden yüzde 53 daha iyi bir performans sergiliyor.

Yazma ve dokunma performansı artan kalem; kullanıcıların tüm işlerini de kolaylaştıracak. 1024 derecelik dokunmatik hassaslık 4 kez aynı yere dokunduğunuz da bile aynı ve doğru tepkiyi veriyor.

Cihaz tüm yıl boyunca Batarya Garantisi desteği de sağlıyor. Farklı görevleri ve özellikleri de kalemle rahatlıkla ayarlayabileceksiniz.

Kalem ve ekran arasında yer alan teknolojinin ismine Microsoft G5 ismini vermiş. Surface Pen’de yer alan Hızlı Dokunuşa’a basarak anında One Note’u başlatıyoruz.

stylus

Kalem konusunda Galaxy Note’ların örnek alındığını görüyoruz; çünkü Galaxy Note’un S-Pen’ine dokununca Görev Yöneticisi ekranı karşımıza çıkıyordu.

Ayrıca bu tuşa Cortana; Microsoft’un Sesli Asistanını da atayabilirsiniz. 5 farklı renk ve farklı kalem uçlarını kalem çekeceği ile çıkarabileceğiz bunda yine Samsung ve onun S Pen’i örnek alınmış. Microsoft kalemle hiçbir ayrıntıyı kaçırmayacağımızı da ifade etti.

Microsoft Lumia 950 XL tanıtıldı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin