Mercedes-Benz Türk, Endüstri 4.0 Teknolojileri İle Standartları Aşıyor!

Endüstri 4 Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda açtığı yeni yağmurlama test standına sahip tesis ile kalite kontrol ve test teknolojilerindeki öncülüğünü pekiştiriyor. Endüstri 4.0 teknolojileri referans alınarak tasarlanan ve otomatik çalışan yeni tesiste araçlar, 80 km/h hızla seyir halindeymiş gibi simüle edilirken araçların karşılaştıkları fiziksel olaylar incelenebiliyor.

Aksaray Kamyon Fabikrası’nda ürettiği kamyon ve çekiciler ile müşterilerine üst düzey bir sürüş deneyimi sunan Mercedes-Benz Türk, yeni nesil kalite kontrol ve test teknolojilerine yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Aksaray Kamyon Fabrikası’nda kurulan yağmurlama test standına sahip yeni tesiste araçların yüksek hızda seyir halindeyken karşılaşabileceği fiziksel olaylar simüle edilirken aynı zamanda tesisin sahip olduğu kapalı su çevrimi ile suyun geri dönüşümü sağlanarak sürdürülebilirliğe katkı sağlanıyor.

Endüstri 4 Mercedes-Benz

Yeni tesisin projelendirilmesi ve kurulmasında görev alan Mercedes-Benz Aksaray Kamyon Fabrikasının proje ekibi, tüm Daimler Truck fabrikaları çatısı altında kullanılabilecek standart bir teknik şartname hazırlanmasında global anlamda aktif rol oynadı. Yeni kurulan tesiste,  araçların rüzgarlı ve yağmurlu hava şartlarında 80 km/h hızla seyir halinde giderken karşılaşacağı koşullar simüle ediliyor  böylece araçların karşılaştıkları fiziksel olaylar incelenebiliyor.

Yeni tesisin sahip olduğu sistem ile Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen tüm kamyon ve çekicilerin verileri otomatik olarak depolanarak, araçlarla ilgili tüm yağmurlama test verileri dijital ortamda izlenip analiz edilebiliyor. Sistem ayrıca tesisten topladığı verilerle bakım ekiplerine, tesisin durumu hakkında zamanında bilgi aktararak, tesisin verimliliğini artırmak için gerekli olan otomasyon tabanlı değişikliklerin yapılabilmesine olanak tanıyor.

Adata LEGEND 970 PCIe Gen5 x4 M.2 2280! Siz hiç fanlı SSD gördünüz mü?