Lumia satış rakamları belli oldu! (2015)


2015 yılının son çeyreği için Lumia satış rakamları açıklandı. Windows Phone işletim sistemli cihazlarda son durum ne?

2015 yılının son çeyreğinin bitmesi ile birlikte markaların mali tabloları tek tek basına yansımaya başladı. Apple ve Samsung gibi markalara şimdi Microsoft da eklendi. Ancak Microsoft’un Lumia serisi akıllı telefonlarında durum pek parlak değil.

Lumia satış rakamları ne durumda?

3 aylık koca bir çeyrekte, açıklanan rakamlara göre, Lumia satış rakamları sadece 4.5 milyon seviyesinde kalmış. 2012 yılından bu yana böylesine bir düşüş gözlemlenmemişti. Üstelik bu süreçte Lumia 950 ve Lumia 950 XL gibi iddialı akıllı telefonlar da karşımıza çıktı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemle kıyasladığımız düşüşün kritik seviyelerde olduğunu görebiliyoruz. 2014 yılının son çeyreğinde 10.5 milyon cihaz satabilen Microsoft, bu yıl aynı dönemde 5 milyona bile ulaşamamış.

Bir önceki yıla göre %50 oranındaki bu düşüş, IDC’nin en son raporuna dayanıyor. Genel olarak akıllı telefon sektörüne baktığımızda 2015 yılının son çeyreğinde yaklaşık 400 milyon akıllı telefon satıldığını görüyoruz. Microsoft, 4.5 milyon telefon satışıyla %1’den biraz daha fazla bir pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Anlaşılan Microsoft’un Windows 10 Mobil işletim sistemini ve cihazlarını biraz daha öne çıkarması gerekiyor. Düşüş bu hızda devam ederse yaklaşık 2 sene sonra telefon satamayan bir Microsoft ile karşı karşıya kalabiliriz. İlgili tabloyu aşağıdan görebilirsiniz.

Lumia satış rakamları

10 yıl öncesinin en iyi 6 telefonu! (2016-2006)


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Lumia satış rakamları belli oldu! (2015) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Kurban diyor ki:

    Abi bu habaeirn tarihinden itibaren tam 2 yıl sayıyorum veee Microsoft telefonları gerçektende bitii. çok üzüldüm ama harika bir platformdu…

Sayfa başına git