LG V60 ThinQ MWC 2020’de tanıtılabilir

lg v60 thinq

#İŞBİRLİĞİ

LG’nin yeni amiral gemisi modeli V60 ThinQ’u önümüzdeki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı iddia edildi. İşte LG V60 ThinQ hakkındaki son detaylar.

Akıllı telefon sektöründeki önemli isimlerden biri olan LG, son dönemde büyük bir düşüş yaşıyor. Hem ülkesi Güney Kore’de, hem de global pazarda rakiplerinin gerisinde kalan LG önümüzdeki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı yeni modelleri ile tekrardan yükselişe geçme niyetinde.

LG’nin MWC 2020 kapsamında tanıtması beklenilen modellerden birisi de V60 ThinQ. Sızdırılan son bilgilere göre LG V60 ThinQ çift ekrana sahip olacak ve 5G teknolojisini destekleyecek.

Bilindiği üzere LG henüz katlanabilir ekranlara geçmiş değil. Bu yıl içerisinde çıkan çift ekranlı modelde de birbirinden bağımsız iki ekran söz konusuydu.

LG gibi ekran teknolojilerinde zirvede yer alan bir ismin hala katlanabilir ekranlara geçememiş olması ciddi anlamda şaşırtıcı.

Sektörü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere LG, Samsung ile birlikte ekran sektörünü domine ediyor.

Samsung katlanabilir ekranlarda yaptığı atılımlar sayesinde son dönemin popüler ismi olmayı başardı. Ayrıca Apple’ın da aralarında bulunduğu pek çok isim akıllı telefonlarında kullandığı OLED panelleri Samsung’dan tedarik ediyor.

Sonuç olarak Mobil Dünya Kongresi pek çok isim gibi LG için de hayli hareketli geçecek. Fakat LG V60 ThinQ birbirinden bağımsız çift ekranlı yapısı yüzünden beklenen ilgiyi göremeyebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Galaxy S11 yerine S20 geliyor