Ana SayfaAkıllı TelefonLG Slide için gerekli başvuruları yaptı

LG Slide için gerekli başvuruları yaptı

Akıllı telefon pazarının köklü isimlerinden LG Slide isimli modeli için gerekli başvuruları yaptı. İşte detaylar.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan LG’nin Rollable isimli modelinin farklı bir isimle satışa sunulacağı ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere biz de yaptığımız bir haberle LG Rollable’ın çalışma düzeni hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Katlanabilir ekranlı telefonların aksine, içe doğru rulo haline gelen ekran mekanizmasıyla dikkat çeken yeni LG modelinin ismi de netleşti.

LG geçtiğimiz gün yeni modeli için bir patent başvurusunda bulundu. Buna göre Güney Koreli üreticinin yeni modeli Slide ismini taşıyacak. Peki Slide kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacak?

LG Slide özellikleriyle ilgi odağı olacak

Sızdırılan bilgilere göre LG yeni modelini orta seviye teknik özelliklerle donatacak. Bu durumun temel nedeni ise ekran ve panel kısmında kullanılacak olan teknoloji. LG tamamen yeni bir teknoloji kullanacağı için teknik özellikleri orta seviyede tutarak fiyatı indirmeye çalışacak.

Güney Koreli şirketin yeni ekran ve panel teknolojisinin hayli pahalıya mal olabileceği söyleniyor. Dolayısıyla LG Slide’ın yüksek bir fiyatla satışa suluması pek de uzak bir ihtimal değil.

Yine de LG’nin nasıl bir politika izleyeceği şimdilik beli değil. Fakat fiyat oranını çok yüksek tutarsa Güney Koreli üreticinin işi biraz daha zor olacaktır.

LG’nin Slide modeliyle sektöre yeni bir nefes getireceği de tartışılmaz bir gerçek.

iPhone 12 Mini ve Pro Max satışları tavan yapacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU