LG G6 video inceleme


Tam LG G5’e alıştık derken, LG G6 ile tanıştık. 5.7’lik bir ekran ile karşımıza çıkan LG G6, LG’nin gelecekteki vizyonun izlerini üzerinde taşıyor.

LG G6, dört çekirdekli Snapdragon 821 işlemcisini (2×2,4 und 2×1,8 Gigahertz)  kullanıyor.  Bu işlemci geçen yıl piyasaya çıktı ve günümüzde ne yazık ki güncel değil. Yeni nesil akıllı telefonlar Snapdragon 835 işlemcisi ile bu yarışa girerken LG G6 bu yarışa eksi bir puan ile başlıyor. Yine de sahip olduğu 4 Gbyte bellek ile birleştiğinde günlük rutinleri rahatlıkla yerine getirebildiğini söylemeliyiz.  Menüler arasındaki geçişlerde ve uygulamalarda yüksek bir performans elde edebilen G6, beklenildiği gibi Samsung Galaxy S8’in gerisinde kalıyor. Bizim şaşırdığımız durum ise bazı testlerde LG G5’den de geride kalabilmesi.

Üründe beğendiğimiz bir özellik, üzerinde bulunan 3230 mAh’lik batarya ile yük altında  11 saat kesintisiz çalışabilmesi. Bu Samsung Galaxy S8’den 2 saat daha fazla bir çalışma anlamına geliyor. Ama bundan da önemlisi ise, LG G6’nın neredeyse hiç ısınmaması.

LG G6’nın arka yüzeyinde iki adet kamera bulunuyor.  Bu kameralardan ilki 13 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor.  Yaptığımız denemelerde bu kamera ile çekilen fotoğrafların çok keskin, zengin detaylı, parlak ve geniş bir renk yelpazesine sahip olduğunu gördük.  Benzer bir durum Video çekimler için de söyleyebiliriz. Buna karşın loş ortamlarda çok fazla gren efektinin olduğuna şahit olduk.  Hatta flaşsız çekimlerde çekilen fotoğrafların nerdeyse kullanılmaz olduğunu da gördük.

125 derecelik bir geniş açı lensine sahip olan , 13 MP’lik sensörlü  ikinci kamera ise kullanıcıya farklı bir perspektif kazandırıyor. Fakat bu kamera ne yazık ki birinci kamera kadar başarılı bir performans sergilemediğini söylemeliyiz.

Sonuç

LG, G5’deki modüler yapıyı bıraktı ve G6 ile birçok şeyi doğru yaptı.  Zengin donanım birleşenlere sahip olan G6,  18:9 formatındaki ekranı ile puan topluyor.  Kameraları ortalama performansının üzerinde, yine de çok daha iyi olabilirdi.  Dolaysıyla LG G6, genel olarak başarılı bir telefon.

En büyük dezavantajı ise sahip olduğu fiyat politikası. LG G6,  fiyatının yüksek olmasından dolayı resmen farklı bir ligde yarışıyor. Samsung ve Apple’ın olduğu bu ligde LG G6’nın herhangi bir şansı olduğunu düşünemiyoruz.

Teknik Özellikler

İşlemci: Qualcomm 821 (4×2.35 GHz+4×1.16 GHz)
Ekran: 5.7 inç 1440 x 2560
Bellek/kapasite: 4 / 32 GByte
Kamera ön/arka: 5 / 2×13 MP
Boyut: 148,96×71,9×7,9 mm
Ağırlık: 163 gr

HTC U11 resmen tanıtıldı! İşte özellikleri!


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git