Home Akıllı Telefon LG akıllı telefon pazarına mı dönüyor?

LG akıllı telefon pazarına mı dönüyor?

0
LG, Güney Kore mağazalarında Apple ürünlerini satmaya başlayacak

Akıllı telefon pazarının en köklü isimlerinden biri olan LG’nin sektöre geri döneceği iddia ediliyor. Peki geçtiğimiz yıl pazardan çekildiğini açıklayan LG’nin yeniden telefon üretme ihtimali ne? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

LG akıllı telefon pazarına mı dönüyor? Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan LG bir süre önce yaptığı açıklama ile akıllı telefon üretimini sonlandırdığını açıklamıştı. Pazarın köklü isimlerinden biri olan Güney Koreli üretici son yıllarda istikrarsız bir tablo çiziyordu. Çinli üreticilerin küresel pazarda güç kazanmasıyla birlikte LG ve HTC gibi isimler büyük güç kaybetti. Nitekim bu güç kaybı büyük maddi zararları da beraberinde getirdi.

Peki gelelim asıl soruya LG tekrardan sahalara dönecek mi? Şu sıralar Güney Kore’de pek çok kaynak LG’nin tekrardan akıllı telefon üreteceğini iddia ediyor. Elbette bu şimdilik bir iddiadan ibaret. Fakat altı doldurulamayacak bir iddia değil.

LG akıllı telefon pazarına mı dönüyor?

Hali hazırda LG’nin güçlü bir alt yapısı var. Yani üst segment olmasa bile orta ve giriş segmentindeki ucuz cihazlarla kendisine tekrardan bir pay edinebilir.

Buradaki önemli nokta ise LG’nin hangi pazarlarda boy göstereceği. Malum şu anda Asya pazarı Çinli üreticiler tarafından domine ediliyor. Bu açıdan bakıldığında ABD pazarı LG için önemli bir fırsat olabilir. Tabi ki bu noktada da fiyat performans oranı ön plana çıkacaktır. Dip not olarak tekrardan hatırlatalım. LG tarafından bu konuda yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

The Batman filminin ünlü oyuncusu tutuklandı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version